Лікарні залишаться без препаратів для анестезії?

1040

Держава більше не закуповуватиме препарати для анестезії, оскільки вони не включені в новий Національний перелік основ­них лікарських засобів, котрий розробила команда Уляни Супрун. «Нові правила вводяться МОЗ з 1 січня 2018 року, коли набуде чинності Пос­танова Кабміну №180, згідно з якою не передбачена закупівля за рахунок держбюджету вкрай необхідних знеболювальних препаратів: фентанілу, натрію оксибутирату та промедолу. Причина — Міністерство не включило ці засоби до Національного переліку основних лікарських засобів, — повідомила Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець. — Мета таких обмежень — зменшення вартості безкоштовних медичних втручань, які МОЗ пообіцяло пацієнтам. Якщо в лікарнях повноцінного наркозу більше не буде, що робити людям? Шукати препарати самостійно чи терпіти біль? Із самостійним пошуком наркозу однозначно виникнуть проблеми, адже це наркотичні препарати, за незаконну купівлю яких людину повинні притягнути до кримінальної відповідальності. Псевдореформатори фактично ставлять лікарів і пацієнтів перед вибором: смерть на операційному столі від больового шоку або в’язниця. Цікаво, чим вони думали, приймаючи подібну Постанову?»

За словами О. Богомолець, у лікарнях уже виник дефіцит препаратів для анестезії, а медики починають панікувати. «До мене вже звернулися медичні профспілки з проханням втрутитися в ситуацію. Найближчим часом я направлю звернення до КМУ з категоричною вимогою внести життєво важливі препарати до Нацпереліку і дозволити їх закупівлю медичним закладам. Крім того, незабаром відбудеться засідання експертного комітету при МОЗ, на котрому вимагатимуть пояснень, якими препаратами Міністерство збирається забезпечувати українцям анестезію під час операцій, — повідомила Голова профільного Комітету. — Медичні експерименти, які намагаються ставити над українцями псевдореформатори, нагадують знущання над полоненими в концтаборах. Змушувати лікарів для порятунку людей вводити недозволені МОЗ сироватки від ботулізму або оперувати українців по-живому без наркозу — це чергова дурість чи свідомий злочин? Останнім часом ми стали свідками того, як за два роки МОЗ зірвало міжнародні закупівлі ліків на 8 млрд грн, саботувало розрахунки собівартості медичних послуг, не адаптувало медичні протоколи до потреб українців. Але ця «ініціатива» команди псевдореформаторів перевершила всі попередні — вона повертає нас у середньовіччя».

У роз’ясненнях МОЗ переконує, що новий Нацперелік не забороняє лікувальним установам купувати препарати, яких немає у списку, за однієї умови — у першу чергу медичний заклад повинен покрити всі потреби у лzіках, внесених до Нацпереліку. Зважаючи на тотальне недофінансування галузі, шанси на те, що лікарням вистачить коштів на закупівлю всіх препаратів із нового Нацпереліку, та ще й залишиться на придбання тих, які в нього не включили, вкрай малі.

За матеріалами Рharma.net.ua та офіційної сторінки Ольги Богомолець у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я