Українські лікарі 10 лютого провели чотири операції із пересадки органів одного донора до чотирьох пацієнтів. Команда медиків, до складу якої увійшли львівські лікарі і спеціалісти з Інституту серця МОЗ України, Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова, працювала у львівській Клінічній лікарні швидкої меддопомоги та здійснила 4 операції (пересадку серця, нирок та печінки). Дані операції стали першими пересадками органів у цьому році. Таку інформацію першим сповістив Борис Тодуров, очільник Інституту серця на власній сторінці у соцмережі Facebook.
Він зазначив, що трансплантації органів проходили у Львові у лікарні швидкої допомоги. Також він повідомив, що організував цей складний процес директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.
«Тільки що закінчили ще одну трансплантацію серця у Львівській лікарні швидкої допомоги. Спільною бригадою трансплантологів виконані трансплантація серця, печінки і нирок. Олег Самчук і його дружня команда відмінно організували цей складний процес», – йдеться у дописі пана Тодурова.
Медики 10 лютого не давали ніякої інформації, бо вони очікували на завершення всіх операцій. Пересадка серця та нирок відбулися швидше. Найбільш тривалою виявилася трансплантація печінки, яка закінчилася близької 10-ї вечора.
Зазначається, що дані трансплантації стали можливими завдяки 45-річній жінці зі Львова. У неї розірвалася аневризма головного мозку. У подібних випадках врятувати пацієнта вкрай складно.
Пан Самчук зазначив, що лікарі декілька днів намагалися врятувати жінку, але це у її випадку було неможливо. Він додав, що її смерть стала тяжким ударом для її близьких, але вони надали згоду на трансплантацію її органів та врятували 4 житті.
Олег Самчук сказав, що нові серце і дві нирки тепер мають мешканці Львова, а печінку – жителька області. Нове серце пересадили 22 річному юнаку Василю. Мама двох дітей 36-річна Оксана тепер має нирку. Друга нирка дісталася 34-річному Ярославу, батьку 2 маленьких дітей. Печінку трансплантували 48-річній Галині, мамі 3 дітей. Таким чином, загибла донорка врятувала чотири людини.
Медики вшанували пам’ять померлої жінки, відзначивши її вчинок і віддавши останню шану. Лікарі та працівники лікарні проводили жінку в останню путь, вишикувавшись у коридор пошани.
“Схилені голови. Пронизливий писк монітора, який стежить за станом пацієнта. Жінку на каталці везе завідувачка реанімації, хитаючи кисневий мішок. Хоча мозок донора і помер, то ще якийсь час вона дихає – завдяки тому мішку і апаратам життєзабезпечення”, – написала засновниця Всеукраїнської платформи донорства “iDonor” Ірина Заславець.