Львівщина: Чуйність до нечуючих

1375

У Львові запрацював єдиний в Україні кабінет надання медичної допомоги людям із вадами слуху. Діятиме він на базі першої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева при першому поліклінічному відділені. Особливість кабінету полягає в тому, що там постійно працюють лікар-терапевт та перекладач жестової мови. Нечуючих пацієнтів після консультації терапевта скеровуватимуть у супроводі сурдоперекладача до інших спеціалістів та на додаткові медичні обстеження.

До останнього часу особи з порушенням слуху лікувалися у різних районних поліклініках міста Львова за місцем реєстрації, тому сурдоперекладач фізично не міг допомогти всім інвалідам по слуху, хто цього потребував. Кабінет було створено завдяки зусиллям керівника управління охорони здоров’я міста Володимира Зуба, головного лікаря 1-ї міської комунальної клінічної лікарні ім. Князя Лева Джаваіри Джафарової та завідувачки поліклінічного відділення Любомири Луцевич.

«До відкриття такого кабінету найбільшою складністю в роботі було зрозуміти пацієнта, який не завжди правильно і чітко може описати, що його турбує. Сурдолог надзвичайно полегшує роботу. Пацієнти задоволені, а ми, лікарі, тепер можемо надавати якіснішу допомогу», — розповіла сімейний лікар кабінету медичної допомоги для нечуючих першого поліклінічного відділення 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева Іванна Заремба.
«На початку цього року до нас звернулося УТОГ, тобто Українське товариство глухих, із проханням створити кабінет із сурдоперекладачем, бо для таких хворих звернення до лікаря пов’язане із купою незручностей. Виконуючи їхнє прохання, ми пішли за територіальним принципом — УТОГ зареєстроване на вул. Окуневського, а цю адресу обслуговує перше поліклінічне відділення 1-ї міської клінічної лікарні», — розповідає історію створення унікального кабінету начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради (ЛМР) Володимир Зуб.

Отож саме тут було виділено кабінет, куди вже звернулося більше 100 пацієнтів.
«Я вражений, адже вперше в Україні в медичному закладі відкрили кабінет для нечуючих із перекладачем. Тепер люди з вадами слуху лікуються без перешкод. Вони мають доступ до лікаря! Вільний доступ! Низький уклін усім, хто був дотичний до створення цього кабінету», — говорить натомість активіст Львівського УТОГ Тарас Бала.

«Ми, лікарі, розуміємо проблематику доступності населення до тих чи інших послуг, у тому числі й до медичних. Ми, напевно, як ніхто у суспільстві, окрім наших пацієнтів, розуміємо, що це необхідно зробити. Тому протягом останніх років проводимо роботу, щоб покращити доступність особам з обмеженими фізичними можливостями до всіх наших установ», — наголошує начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Ігор ГАЛУЩАК, спеціально для «ВЗ», Львів

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я