Львівщина: Педіатри не перестають учитися

1149

15 березня мер міста Львова Андрій Садовий та Президент фонду Children’s Medical Care Foundation Бйорн Мартінофф підписали Декларацію про співпрацю, чим підтвердили бажання продовжувати обмін досвідом. Угода передбачає заснування Центрів підвищення кваліфікації, що дозволить покращити якість надання медичної допомоги дітям Львова, а також створення міжнародних мостів у галузі медицини з метою обміну медичними знаннями та встановлення тривалого партнерства між медичними закладами. До речі, подія співпала з урочистостями з нагоди 20-річчя Комунальної міської дитячої клінічної лікарні.

Співпраця між Львівською дитячою клінічною лікарнею та благочинною організацією Children’s Medical Care Fоundation (CMCF) зі США триває з 2008 року. Основною місією організації є фінансування тривалих 2-3-місячних індивідуальних стажувань лікарів педіатричних спеціальностей та їх участі в міжнародних наукових конференціях і з’їздах. Своєю діяльністю фонд стверджує, що географія не створює обмежень для поширення медичних знань. За 4 роки завдяки CMCF 29 лікарів дитячої лікарні пройшли стажування з питань неонатології та реанімації новонароджених, дитячої анестезіології, хірургії, отоларингології та кардіології в провідних клініках Варшави, Кракова, Мюнхену, США. Фінансова підтримка цих стажувань щорічно становить 15-18 тис. доларів.

«Хочу подякувати Катерині Ющенко за ту велику допомогу, яку її Фонд постійно надає цій лікарні. Також хочу подякувати й Президенту Фонду Children’s Medical Care Foundation, який постійно сприяє у навчанні та стажуванні наших лікарів за кордоном. Відтак галицькі лікарі-педіатри можуть використовувати світовий досвід для збереження здоров’я наших діточок. Що ж до угоди, то вона є безстроковою, тому ми маємо надію, що найкращі лікарі нашого міста матимуть можливість стажуватись за кордоном. Це приблизно 5-6 осіб у рік. А весь колектив міської дитячої лікарні вітаю з ювілеєм», — зазначив міський голова Андрій Садовий і вручив почесні подяки від мера Надії Гуті (завідувачці приймального відділення); Вірі Шевчук (завідувачці відділення функціональної діагностики), Тетяні Заброварній-Микитюк (заві­дувачці ЛОР-відділення) і Галині Курило (завідувачці ІІ хірургічного відділення).

Нині у Комунальній міській дитячій клінічній лікарні діє 8 відділень педіатричного профілю, 6 відділень хірургічного профілю та 2 реанімаційні відділення з ліжками для новонароджених і дітей старшого віку. При стаціонарі працює консультативна поліклініка на 240 відвідувань за зміну, де надають консультативну допомогу з 22 напрямків.

Упродовж останніх років було закінчено будівництво і введено в експлуатацію корпус патології новонароджених, що повністю забезпечений сучасним обладнанням. Створено відділення травматології та ортопедії, відділення мультидисциплінарного нагляду за новонародженими. Сформували й виїзну сучасну реанімаційну бригаду для новонароджених, вдосконалили організацію надання хірургічної допомоги дітям міста. Останнє ж надбання лікарні — відділення дитячої нейрохірургії та відділення реабілітації з ліжками для відновного лікування.

Щорічно більше 16 тисяч пацієнтів лікуються у стаціонарі, проводиться 3 тисячі операційних втручань і близько 80 тисяч малюків отримують консультативну допомогу. Окрім того, проводиться 350 виїздів у пологові будинки міста Львова неонатологічною лікарняною бригадою. Також близько 300 дітей лікуються у відділенні реанімації для новонароджених, де виходжують немовлят з критично малою масою тіла — найменша пацієнтка цього відділення при народженні важила 720 грамів!

На базі лікарні функціонують Алергологічний центр для дітей, Центр статевого виховання дітей та підлітків, Дитячий колопроктологічний центр, Дитячий центр антирабічної допомоги, Центр протисудомних станів у дітей, Центр мініінвазивних хірургічних втручань у дітей з урологічною патологією, Дитячий гастроентерологічний центр, Центр дитячої нефрології та артеріальної гіпертензії та Центр реабілітації дітей із вродженими та набутими формами кривошиї. Сьогодні на базі лікарні діє декілька кафедр Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького: дитячої хірургії, педіатрії та неонатології факультету удосконалення лікарів та шпитальної педіатрії.

Львівська дитяча клінічна лікарня має вищу кваліфікаційну категорію МОЗ України, а також акредитована МОЗ України як «Лікарня, доброзичлива до дитини». У 2006 році цей медзаклад став переможцем конкурсу «Галицький лицар», а у 2009 році лікарня виборола першість у конкурсі «Флагман сучасної медицини».
Фахівці лікарні не зупиняються на досягнутому і постійно працюють над впровадженням новітніх технологій діагностики та лікування своїх пацієнтів. Остання новація — введення електронної медичної карти пацієнта та телемедичного консультування захворілих через захищену VPN-мережу.

Ігор ГАЛУЩАК, для «ВЗ», Львів

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я