Львівщина: Психіатрична лікарня працює у звичному режимі

2479

app-visistaУпродовж кількох місяців медиків Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні хвилює питання оптимізації закладу. Каменем спотикання стало рішення переформувати туберкульозне відділення на відділення примусової терапії. Його працівники побоювалися, що їх звільнять з роботи. Вони просили розібратися в ситуації керівництво Львівської обласної адміністрації, вдавалися до пікетування ОДА. Що спричинило зазначену ситуацію та як з неї вийшли?

Любомир ГУЛЬ, в. о. заступника головного лікаря КЗ «Львівська обласна психіатрична лікарня» з медчастини
У КЗ «Львівська обласна клінічна психіа­т­рична лікарня» існували два психотуберкульозні відділення — 9-е і 17-е. Проте з часом ситуація змінилася. 4 квітня 2014 року вийшов Наказ МОЗ України №620 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі». Відповідно, були видані накази Департаменту охорони здоров’я Львівської обл­держадміністрації: від 01.10.2014 р. №659 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі у Львівській області» і від 10.10.2014 р. №691 «Про створення центральної лікарсько-консультативної комісії (ЦЛКК) та центральної лікарсько-консультативної комісії з хіміорезистентного туберкульозу (ЦЛКК ХРТБ)».

Тобто робота психотуберкульозних відділень регламентована вищевказаними директивними документами. Відповідно до них комісійний огляд усіх пацієнтів цих відділень з приводу медичних показань до перебування в психотуберкульозних відділеннях проводився лише на підставі висновку ЦЛКК Львівського регіонального фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру (наказ КЗ ЛОКПЛ від 27.11.2015 р. №564 «Про організацію надання стаціонарної медичної допомоги особам з психіатричними розладами, хворим на туберкульоз, у КЗ ЛОКПЛ»).

Станом на 7 грудня 2015 року в психотуберкульозному відділенні №17 перебувало 37 пацієнтів, при цьому діагноз туберкульоз згідно з висновком ЦЛКК ЛРФПЛДЦ підтверджено лише у 3 таких пацієнтів за штатної чисельності медичного персоналу — 50 осіб. Хворих, у яких діагноз туберкульозу не підтверджувався, переводили в інші відділення КЗ ЛОКПЛ за рішенням лікарської комісії у складі фтизіатра, психіат­ра та терапевта, а пацієнтів з підтверд­женим діагнозом цього захворювання перевели в психотуберкульозне відділення №9. Таким чином, станом на 1 лютого 2016 року у відділенні №17 не перебувало жодного хворого, тож згідно з вимогами чинного законодавства наказом КЗ ЛОКПЛ №54 було оголошено про його простій. Вивчивши динаміку надходження до лікарні пацієнтів психіатричного профілю, хворих на туберкульоз, а також враховуючи, що в структурі закладу є ще одне подібне відділення, 2 лютого 2016 року видано наказ КЗ ЛОКПЛ №59 «Про оптимізацію ліжкового фонду, структури КЗ ЛОКПЛ та скорочення штатної чисельності працівників», згідно з яким з 8 квітня 2016 року психіатричне туберкульозне відділення №17 КЗ ЛОКПЛ має бути закрите.

Адміністрація та медична рада лікарні прийняли рішення відкрити відділення примусового лікування для осіб із психічними розладами, що скоїли суспільно небезпечні діяння, передбачені КК України, та відносно яких за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру. Для цього необхідно вжити санітарно-епідеміологічні заходи, провести ремонтні роботи тощо. На сьогодні сформульовано медичне завдання, складено попередній кошторис ремонтних робіт і проведено дезінфекцію.

13 квітня цього року лікарню, зокрема приміщення колишнього туберкульозного відділення №17, відвідали Голова Львівської обл­держадміністрації Олег Синютка та директор Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдан Чечотка, які дали доручення в найкоротші терміни відкрити нове відділення.

У грудні 2015 — квітні 2016 року з ініціативи адміністрації було проведено 5 зборів працівників 17-го відділення (у тому числі й за участі директора ДОЗ ЛОДА Богдана Чечотки), на яких їх було поінформовано про прийняті рішення та роз’яснено ситуацію, що склалася. Медикам пропонували переведення в інші відділення КЗ ЛОКПЛ. Переважна більшість працівників перейшли в інші структурні підрозділи, однак 15 співробітників ліквідованого відділення не погодилися на це, вимагаючи натомість повернення статусу психотуберкульозного відділення, періодично пікетували облдержадміністрацію, писали звернення до депутатів Львівської обласної ради та скарги до прокуратури, на які були надані аргументовані пояснення.

20 квітня 2016 року аспекти цієї проблеми розглядалися на засіданні комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради. Комісія в повному складі підтримала позицію адміністрації КЗ ЛОКПЛ.

Людмила СТРАЖНИК, спеціально для «ВЗ», м. Львів

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я