Хірурги опікового центру 8-ї міської клінічної лікарні Львова провели надскладну реконструкцію вуха дев’ятирічній дівчинці. Для створення нового вуха медики використали хрящ з реберної дуги.
Хірурги зазначають, що виправлення мікротії, тобто вади розвитку вушної раковини — операція вищого рівня складності.
«Ми почали робити такі операції після співпраці з хірургами США, які приїжджали до нас у рамках хірургічної місії. За їх методикою, оперативні втручання тривали 5 — 6 годин, — розповідає лікар-хірург Андрій Різник, один з двох лікарів, які оперували дитину. — А коли перейняли у німецьких пластичних хірургів досконалішу методику, то операції з виправлення вад розвитку вуха скоротилися до чотирьох годин».
Дівчинка з Львівщини народилася без вушної раковини. Щоб допомогти їй, спершу зубні техніки створили з пластмаси дзеркальну модель здорового вуха. Це було зроблено для того, щоб хірурги знали, яку форму надавати імпланту. Далі вже хірурги видалили неправильно сформовані хрящі, а потім зашили під шкіру готову вушну раковину — імплант вирізали з хряща реберної дуги дівчинки.
Але це ще не все. Через півроку, поки йтиме процес приживлення, пацієнтку чекають нові, вже завершальні етапи реконструкції вуха. «Ми провели вже десять аналогічних операцій, три останні — за новішою методикою», – повідомили у Львові.
Джерело: Express