Медичних працівників також планують внести у перелік професій, що підлягають обов’язковій протиковідній вакцинації. Але робитимуть це, скоріш за все, на наступних етапах розширення списку. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в програмі «Свобода слова на ICTV», повідомляє РБК.Очільник МОЗ у своєму спічі навів приклад медзакладів, де працює два анестезіологи. Якщо обох відсторонити від виконання обов’язків, робота відділення зупиниться. Ляшко запевнив, що МОЗ провело аналіз, тому відомо, де зараз медичні працівники, які не вакцинувалися.
Міністр запевнив, що на наступних етапах розширення списку професій до обов’язкової вакцинації у переліку з’являться і медпрацівники.
«На сьогодні у нас вакциновано понад 80%. Екстренка більше, «ковідні» відділення під 100%», – зауважив Ляшко.
Також, за словами міністра, підпорядковане йому відомство підготувало доповнення до переліку професій, що мають пройти щеплення проти COVID-19. Проте наказ поки не набув чинності. У МОЗ пропонують доповнити список працівниками:
- підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
- установ та закладів, що надають соціальні послуги;
- закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів;
- підприємств, установ та організацій, включених до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 4 березня 2015 року № 83.
Нагадаємо, від учора, 8 листопада, в Україні почали відстороняти співробітників, які увійшли у список для обов’язкової вакцинації проти коронавірусу. До них також включили тих, хто працює у віддаленому режимі. Крім того, їх позбавлять заробітної плати з той час, в який вони були відсторонені.
Тим часом у Латвії також дозволили звільняти працівників, які підлягають примусовій вакцинації, але робити це можна, якщо людина не отримала щеплення протягом як мінімум трьох місяців після відсторонення від роботи.