В Україні 480 COVID-лікарень, де розгорнули понад 70 тис. ліжко-місць, з яких понад 66 тис. мають підведення кисню. Близько 80% госпіталізованих пацієнтів потребують кисневої підтримки. Про це заявив під час брифінгу Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише ТСН.Керівник МОЗ заявив, що в країні збільшилося споживання кисню у п’ять-шість разів через штам «Дельта». Він підкреслив, що 80% COVID-хворих, яких госпіталізують до лікарень, є киснезалежними. Українські медзаклади, де лікують пацієнтів з коронавірусною інфекцією, за добу споживають понад 330 тонн рідкого кисню та 6,8 тис. балонів кисню.
Ляшко зазначив, що у певних лікарнях та областях є підвищений попит на кисень, але жодна медустанова в Україні не залишена без нього.
«Є лікарні, двотонна ємність для рідкого кисню якої в попередні хвилі використовувалась впродовж семи-десяти днів, і потребувала підвозу кисню раз на тиждень. Зараз цієї ємності вистачає на один-два дні. Тому й з’являються повідомлення в засобах масової інформації, що кисню вистачає на декілька днів», – сказав він.
Очільник відомства пояснив, що в Україні на потужностях двох виробників кисню проводилися регламенті роботи. На одному підприємстві вони завершилися, а на іншому – триватимуть до 1 листопада.
Ляшко доповнив, що на Херсонщині для надання допомоги COVID-хворим, на базі Каховської центральної міської лікарні, розгорнули мобільний госпіталь ДСНС на 120 місць.
За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні станом на 28 жовтня у лікарнях 67% ліжко-місць зайняті хворими з підозрою або з підтвердженим діагнозом COVID-19.
Міністр пояснив, що ситуація є нерівномірною: у 46 з 480 медустанов (близько 10%), де лікують COVID-хворих, ліжка з киснем вже завантажені на 100%, а у 193 медустановах (близько 40%) завантаженість становить 75%. Решта 60% медзакладів не мають критичного навантаження. За словами Ляшка, у такій ситуації важливим є дотримання маршрутів госпіталізації пацієнтів.
Раніше Віктор Ляшко повідомив, що розпочала закупівлю кисню у Польщі для пацієнтів з коронавірусом.
Нагадаємо, що у Житомирі заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Марія Місюрова заявила про брак кисню у COVID-лікарнях. У медичних закладах потреба у кисні зросла у два-три рази, в повірянні з весняною хвилею захворюваності.
Також стало відомо, що колишній міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, що Україна могла не купувати кисень у Польщі. Він пояснив, що на початку минулого року, коли почалася пандемія, в Україні було 3,5 тисячі ліжок, обладнаних киснем. За його словами, коли він йшов з посади міністра, було вже 70 тисяч ліжок.