Понад 20 мільйонів людей у всьому світі використовують медичні технології, створені українськими інженерами. Серед них додатки для відстеження та аналізу здоров’я пацієнта, системи для передачі, обробки та зберігання медичних даних, а також програмне забезпечення для пристроїв для надання першої допомоги.
Тільки в Україні в медичних проектах задіяно понад 750 інженерів GlobalLogic в Києві, Харкові, Львові та Миколаєві. Фахівці створили та продовжують модернізувати більше сотні програмних рішень різного рівня.
До 2021 року витрати в сфері охорони здоров’я складуть $280 млрд, – зазначив Андрій Яворський, віце-президент по стратегії компанії, – ці кошти будуть спрямовані на забезпечення доступності медицини, ефективність та якість діагностики, швидкість і точність надання медичної допомоги, а також персоналізацію лікування й автоматизацію процесів у лікарнях”.
Інженери компанії поділилися прототипами медичних технологій, які вже готові до впровадження.
- Nevus. Мобільна Data Science-аплікація для швидкої перевірки родимки.
Кілька років тому інженери харківського офісу об’єдналися в інноваційний інкубатор BrainMade, щоб практикуватися в актуальних технологіях: BigData, Industrial, IoT, Augmented Reality, Machine Learning та інших. У BrainMade оригінальні Proof-of-Concepts (PoCs) набувають свого продовження, розвитку і в перспективі – практичної реалізації. Нещодавно фахівці завершили розробку системи швидкої перевірки родимки по фотографії з використанням смартфона під назвою Nevus (англ. «родимка»). Пацієнт завантажує зображення родимки, зроблене за допомогою вбудованої фотокамери телефону, і отримує результати аналізу – вірогідність розвитку меланоми.
Кваліфіковані лікарі при цьому мають можливість додатково перевірити точність роботи автоматичного алгоритму, порівнявши результат його скринінгу з відомим раніше діагнозом. За задумом, переконавшись в точності результатів, лікар може використовувати таку попередню діагностику пацієнтів через інтернет, заощаджуючи багато часу і зусиль для обох сторін.
- Ambulance Online Streaming Technology. Технологія, яка допомагає швидко передавати дані про пацієнта із карети швидкої допомоги у лікарню.
Створена командою у Харкові і Львові, ця технологія дозволяє зберігати журнал подій та дані про життєві ознаки пацієнта у кареті швидкої допомоги, синхронізуючи їх з історією пацієнта в клініці. Всі дані одразу передаються лікарям, до яких везуть пацієнта, та у страхову компанію.
- Face Asymmetry Detection. Рішення, яке допомагає у виявленні початкової стадії розвитку інсульту головного мозку.
В результаті дослідницької роботи інженерів були створені алгоритми, що працюють в автономному режимі на базі хмарних сховищ даних та платформі Apple IOS. Додаток фіксує прояви асиметрії людського обличчя і виділяє ті з них, що характерні для захворювань. Зокрема, технологія дозволяє виявити «падіння куточка рота» і «часткове розгладження лобних зморшок», що характерні для початкової стадії розвитку інсульту. Достатньо попросити пацієнта, який телефонує з певними скаргами, зробити селфі та відправити лікарю будь-яким зі способів електронної комунікації.
- Diabetic Retinopathy Detection. Мобільна Data Science-аплікація для швидкої ідентифікації захворювання діабетичної ретинопатії ока.
Завершено розробку системи оперативної перевірки сітчатки ока на наявність ознак діабетичної ретинопатії та її прогрессії з використанням мобільних пристроїв.
- A Robotic Hand.
Джуніор команда у Харкові розробила базову роботизовану установку для автоматизації різноманітних мануальних процесів. Демонстраційна установка базується на навчальному конструкторі Lego Mindstorm EV3 та допомагає приводити до руху штучну руку за допомогою передачі імпульсу мозку.