Проблема недостатнього фінансування психіатричних лікарень стоїть досить гостро в країні, заявив очільник МОЗ Максим Степанов під час ефіру на телеканалі «Україна 24».
За словами чиновника, брак коштів на фінансування психіатричних лікарень сягає 70%, порівняно з минулим роком. Він пояснив, що для того, щоб якось виправити цю ситуацію, минулого тижня пройшла нарада з лікарями та представниками НСЗУ. Також він зазначив, що вже психлікарні почали процес переукладання контракти з НСЗУ.
«Нами було розроблено відповідне фінансування, антикризовий пакет. Буквально минулого тижня я проводив нараду з лікарями психіатричних лікарень, щоб вони туди запросили і Національну службу здоров’я, щоб вони повідомили, яка у них проблематика. Зараз вони вже почали переукладати договори, це перехідне фінансування до рівня минулого року у них передбачено з липня. З липня і до кінця року вони отримають до рівня минулого року, як вони фінансувалися з держбюджету», – роз’яснив пан Степанов.
Окремо очільник відомства зазначив, що з 2021 року протитуберкульозні служби та психлікарні мають отримувати фінансування за окремою програмою через їхню специфіку. Чиновник наголосив, що наразі в Україні нараховується близько 22 000 людей, що страждають від психіатричних хвороб. Також він підкреслив, що часто ці люди вже повністю втратили зв’язки із соціумом, вони не здатні самі себе обслуговувати та не мають власного житла. Степанов сказав, що медичної складової там не багато, тому можливе перетворення цих закладів на соцслубжи.
«Але це неможливо зробити дуже швидко, за місяць сказати – ми вас не будемо фінансувати, робіть що завгодно з цими 22 тисячами хворих», – сказав він.
Міністр наголосив на необхідності окремного плану реформи та фінансування психіатричної служби в Україні. Він зауважив, що такі зміни необхідно вирішувати із головними лікарями психлікарень та Асоціацією психіатрів.