Дослідники з Університету Північної Кароліни у Чапел-Хілл (США) з’ясували, що фізичне навантаження навіть незначної інтенсивності до та після менопаузи здатне запобігти розвитку раку молочної залози (РМЗ) у жінок, якщо одночасно контролювати масу тіла.
Докторант Школи глобальної охорони здоров’я при університеті Лорен МакКалло та її колеги шукали зв’язок між нерегулярною фізичною активністю у різні моменти життя та ризиком розвитку раку молочної залози.
Дослідження проходило за участю 1504 жінок із РМЗ (233 – із неінвазивною формою та 1271 – з інвазивною) і 1555 жінок без онкологічного діагнозу, віком від 20 до 98 років.
Жінки, які займалися фізичними вправами протягом репродуктивного періоду та після менопаузи, мали низький ризик розвитку РМЗ. Зокрема, учасниці, що приділяли фізичним вправам від 10 до 19 годин на тиждень, на 30% менше були схильні до захворювання.
Оцінку зниження ризиків було проведено для всіх рівнів інтенсивності фізичного навантаження. Виявилося, що вправи скорочують ризик форм РМЗ, пов’язаних із гормональними рецепторами, тобто найпоширеніших типів пухлини серед жінок.
РИА Новости