Медична реформа має стартувати якнайшвидше

637

IGy0I.So.74За участю Міністра охорони здоров’я України, народних депутатів, професійної спільноти та представників громадськості в Українському кризовому медіацентрі відбулася прес-конференція на тему: «Чому Парламент повинен якнайшвидше підтримати законопроекти про реформування медичних закладів».

Учасники заходу наголосили на необхідності якнайшвидше ухвалити законопроекти, які б дали старт медичній реформі, й нівелювати політичну складову конфлікту між МОЗ і окремими членами Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Олександр Квіташвілі закликав авторів альтернативного законопроекту з реформування медзакладів до спільної роботи: «Зараз необхідно реформувати систему, аби відійти від системи фінансування за ліжко-місце та починати фінансувати послуги. Потрібно зробити розрахунки, аби держава могла адекватно оплачувати медичні послуги для населення. Я переглянув так званий альтернативний законопроект, зареєстрований у Верховній Раді України. Там жодної альтернативи немає, це на 95% той текст, який ми подали, з несуттєвими змінами. Я хотів би ще раз закликати депутатів попрацювати разом, адже нам потрібно вчасно підготувати бюджет на наступний рік з урахуванням змін».

Учасники дискусії наголошували на тому, що не можна втрачати час через політичні амбіції. У законопроектах МОЗ України закладені дійсно реформаторські ініціативи, тому саме ці закони мають стати пріоритетними для розгляду у Верховній Раді.

Начальник Управління охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Полянський переконаний, що сьогодні рівень готовності громадськості до старту медичної реформи найвищий: «І якщо зараз її не розпочати, очікування суспільства будуть знівельовані. Я згоден із Міністром, що в нас абсолютно немає часу, адже потрібно привести мережу медичних закладів до нових умов фінансування, купівлі послуг, забезпечення гарантованого обсягу медичної допомоги. Якщо ми не встигнемо це зробити в найближчі півроку, то на медичну галузь очікує серйозний соціальний регрес, що може призвести до повного розвалу системи надання медичної допомоги».

Підтримав цю думку й Голова Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я Максим Іонов: «Громадськість має шалену жагу до змін, і якщо ми цей процес припинимо, це дійсно стане поразкою. Дуже цінним є намагання Міністра працювати конструктивно».

«Запропонована МОЗ України реформа крім усього іншого сприяє суттєвому зрушенню в питанні децентралізації, — додала головний експерт неурядової організації «Реанімаційний пакет реформ» Зоряна Черненко. — Більшість проблем лежить на місцевій владі. Закони МОЗ в аспекті децентралізації розставлять все по своїх місцях — це ті кроки, без яких ми не зможемо далі працювати».

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я