У проекті коаліційної угоди політичної партії «Блок Петра Порошенка» викладено базисні принципи реформування системи охорони здоров’я.
Представники президентської партії в першу чергу вважають за необхідне ввести обов’язкове медичне страхування як єдиний канал надання медичних послуг.
Автори нової медичної реформи виступають за проведення структурної реорганізації системи медобслуговування, інвентаризації та паспортизації медзакладів для побудови єдиного простору медичних установ. Для цього бажано створити єдиний реєстр пацієнтів та їхніх медичних даних, а також реєстри медпрацівників, препаратів із референтними цінами, медпротоколів. До того ж слід запровадити єдину інформаційну систему для збору, обробки та прогнозування клінічних і фінансових даних.
Проектом пропонується перейти з територіально-дільничного принципу, згідно з яким лікар закріплюється за кожним пацієнтом, на принцип вільного вибору лікарів пацієнтами. Але для цього необхідно змінити порядок формування контингенту осіб, які обслуговуються лікарем первинної ланки, а також стимулювати розвиток первинної медико-санітарної допомоги (сімейної медицини), забезпечивши високий рівень професійних знань сімейних лікарів та збільшивши мотивацію лікарів загальної практики.
Один із найважливіших пунктів проекту — створення клінічної інспекції в структурі Міністерства охорони здоров’я з функціями контролю над впровадженням і дотриманням клінічних протоколів (із певним переліком послуг та розрахунком вартості цих послуг). До контролю якості медичної допомоги в закладах охорони здоров’я планується також долучати громадські організації.
Нова медична реформа передбачає сприяння добровільній інтеграції лікувальних установ у лікувально-госпітальні об’єднання з можливістю подальшої спеціалізації лікарень-учасниць корпорації як медико-соціальних установ, хоспісів… А також — самоврядування медичних установ шляхом надання закладам охорони здоров’я статусу комунальних неприбуткових підприємств із правом укладення договорів на медобслуговування з облдержадміністраціями.
Вельми актуальними видаються ініціативи з перегляду Національного переліку основних життєво важливих лікарських засобів та виробів медичного призначення. У медичній частині коаліційного проекту пропонується включити до Нацпереліку ліки з доведеною ефективністю і безпечністю, здатні забезпечити лікування переважної більшості інфекційних, хронічних та хірургічних захворювань. Рекомендується використовувати цей перелік у якості базового в рамках державних програм забезпечення населення медичною допомогою та при розробці стандартів, протоколів лікування та клінічних настанов.
Крім цього у найближчих планах — створення умов для вільного доступу приватних постачальників на ринок гарантованих державою медичних послуг, проведення заходів зі зменшення лібералізації продажу ЛЗ в аптеках і впровадження принципів рецептурного відпуску препаратів, затвердження військової медичної доктрини.
За матеріалами сайту партії «Блок Петра Порошенка»