У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про екстрену медичну допомогу» та внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері реформування системи охорони здоров’я». Автором законопроекту (№ 2907) є народний депутат Тарас Кутовий («УДАР»).
Документом передбачається призупинити процес реформування медичної галузі в Україні «у зв’язку зі скороченням мережі державних та комунальних закладів охорони здоров’я внаслідок реформування системи охорони здоров’я, значним погіршенням якості надання екстреної медичної допомоги».
У пояснювальній записці, зокрема, йдеться про те, що зазначений законопроект розроблений «з метою недопущення необґрунтованої і безсистемної ліквідації та реорганізації закладів охорони здоров’я, забезпечення відповідального підходу до реформування системи охорони здоров’я в Україні».
Автор переконаний: за скороченням кількості медичних установ в Україні стоїть не бажання «поліпшити якість обслуговування… Суть реформування зводиться лише до скорочення кількості закладів охорони здоров’я з метою економії коштів за рахунок здоров’я українських громадян».
Депутат зазначив, що усвідомлює необхідність реформи медицини, проте, підкреслює, що «робити це потрібно виважено, а не поспіхом, як відбувається зараз».
«Лікарні масово закривають по всій Україні — Донбас, Дніпропетровська, Тернопільська, Київська області… Доходить навіть до абсурду, коли закривають щойно відкриті медичні установи», — заявив Т.Кутовий.
Він також зазначає, що закриття лікарень почалося під час впровадження пілотного проекту з реформування охорони здоров’я в рамках Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві». Однак результати цього експерименту і досі не проаналізовані належним чином, немає відповідних висновків про його переваги та недоліки, підкреслив він.
Таким чином, як ідеться в законопроекті, за умови, якщо Верховна Рада проголосує за нього, стрімке реформування медицини буде призупинено, доки ВР не погодить результати експерименту з реформування галузі в пілотних областях. На думку Т.Кутового, це дозволить зупинити необґрунтоване скорочення лікувальних закладів у сільській місцевості, «принаймні, поки не буде розроблений дієвий і менш болючий для людей процес поліпшення якості медичних послуг».
Комуністична партія також закликає голосувати за скасування нововведень: «Відстежуючи статистику ротації кадрів по всіх областях, стає зрозуміло, що скорочення лікарів відбувається не тільки в «пілотних» регіонах, де реформують галузь, — Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м.Києві.
— «Під шумок» звільнення персоналу йде по всій країні. Уявіть, що буде, коли запустити реформу по всіх областях? Тисячі людей, пенсіонерів, інвалідів не знайдуть місць у стаціонарах. Більше того, вже незабаром постане питання, де знайти кваліфікованих лікарів. Такі спеціальності, як педіатр, окуліст, травматолог, просто зникнуть через введення поняття «сімейний лікар», — прогнозує Петро Симоненко.
Саме це фахівці вважають наріжним каменем усієї реформи. На думку першого віце-спікера Ради Ігоря Калетника, сімейних лікарів ніхто спеціально не готує — лікарів просто поставили перед фактом.За таких результатів не дивно, що люди не підтримують реформування медицини. За статистикою, 95% громадян незадоволені медреформою і просять повернути те медобслуговування, що було раніше.
За матеріалами http://pharma.net.ua