Медична профспілка вимагає скасувати новий Класифікатор професій

1857

У листопаді 2017 року набули чинності зміни до Класифікатора професій, котрі внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. Згідно із цим документом змінено деякі назви медичних професій. Зокрема:

  • професія «Лікар-терапевт» отримала назву «Лікар внутрішньої медицини»;
  • професії «Інструктор з трудової терапії» та «Інструктор з трудової адаптації» — «Асистент ерготерапевта»;
  • професії «Сестра медична з лікувальної фізкультури» та «Сестра медична з масажу» отримали назву «Асистент фізичного терапевта»;
  • професія «Фельдшер з медицини невідкладних станів» тепер називатиметься «Парамедик».

Крім того, введено в обіг нові професії: екстрений медичний технік, інструктор з надання догоспітальної допомоги, інструктор з надання першої допомоги. Також відповідно до міжнародної класифікації у новому Класифікаторі скасовано такі професійні назви, як «Лікар-терапевт дільничний», «Лікар-терапевт підлітковий», «Лікар-терапевт цехової лікарської дільниці», «Фахівець з фізичної реабілітації».Категорично проти внесення змін до Класифікатора професій виступає Професійна спілка працівників охорони здоров’я України, оскільки, на її думку, ці нововведення суперечать вимогам законодавства. «Зміни, що містяться у Наказі №1542 «Про затвердження Зміни №6 до Національного класифікатора України ДК 003:2010» призводять до дискримінації окремих категорій медичних працівників, оскільки нові (змінені) назви професій відсутні в чинних нормативних актах, якими визначаються питання формування штатів, оплати праці, гарантії та компенсації для працівників бюджетних установ, якими є, зокрема, державні та комунальні заклади охорони здоров’я, — говориться у зверненні Профспілки до Першого Віце-прем’єр-міністра України — Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва. — Наприклад, у чинній редакції переліку посад працівників, які мають право на встановлення надбавки за тривалість безперервної роботи (п. 4.1 спільного Наказу Мінсоцполітики та МОЗ від 05.10.2005 р. №308/519 «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення») та на щорічну додаткову відпустку тривалістю три календарні дні (пункт «н» ст. 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я) передбачені професійні назви «Лікар-терапевт дільничний» та «Фельдшер з медицини невідкладних станів», які внаслідок приведення штатних розписів закладів охорони здоров’я та записів у трудових книжках працівників, що обіймають введені Мінекономрозвитку до Класифікатора професій посади, втратять право на зазначені пільги. При цьому нові професійні назви посад не внесені до Умов та ст. 77 Основ, що також унеможливлює визначення окремих складових оплати праці для таких осіб».

У своєму зверненні Профспілка наголошує, що згідно з ч. 3 ст. 32 КЗпП України працівників про зміну істотних умов праці, зміну найменування посад повинні інформувати не пізніше ніж за 2 місяці. Натомість Наказ №1542 набрав чинності через 4 дні після його підписання. «Слід також зазначити, що в галузі охорони здоров’я працює певна кількість медичних працівників на посадах, узагалі виключених із Класифікатора професій, що загрожує скороченням їх посад та наступним вивільненням за наявного дефіциту працівників таких професій у галузі», — висловлює занепокоєність професійна спільнота.

За матеріалами офіційних веб-сайтів МОЗ України та Професійної спілки працівників охорони здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я