Медики з усієї України 23 травня вийшли на мітинг під стіни КМУ з вимогою збільшити їм заробітну плату, оскільки після підвищення розміру мінімальної зарплати до 3200 грн було збережено стару тарифну сітку, за якою практично всі працівники системи охорони здоров’я отримують однакову платню — 1600 грн.
«Катастрофічна ситуація склалася в лікарнях і науково-дослідних інститутах. Через дефіцит заробітної плати ми втрачаємо висококваліфікованих спеціалістів, які надають допомогу населенню держави. Ми втрачаємо кадри, які охороняють здоров’я громадян України», — повідомив представник професійного Союзу захисту прав медичних працівників Роман Деркач.
«Державний бюджет України в 2017 році залишив медичних працівників без зарплати. Результатом збільшення мінімальної заробітної плати стало те, що фельдшер невідкладної допомоги, медична сестра, лікар, прибиральниця і сторож заробляють однаково. Ця так звана зрівнялівка призводить до того, що медичні працівники лишаються сам на сам зі своїми проблемами, — зазначила під час брифінгу у Верховній Раді народний депутат, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко. — Ми наголошуємо на тому, що потрібно внести зміни до Державного бюджету і надати 3 млрд грн медичної субвенції на всі регіони України. Для того, щоб медичні працівники отримали право на надбавки за вислугу років, за стаж роботи, за особливі умови праці. Це все сьогодні відсутнє у коштах місцевих бюджетів».
За матеріалами сайту «Моя Київщина»