Медичні сестри та брати мітингували перед МОЗ у день свого професійного свята

89

12 травня в Україні відзначали день медичних сестер та братів, однак не всі медики вчора просто приймали привітання, деякі з них вирішили нагадати урядовцям про свої низькі зарплати та про їх невиконані обіцянки.

Джерело фото: УНІАН

Вчора під стінами Міністерства охорони здоров’я пройшов протестний мітинг «Медсестри за здорові зміни», на який зібрались медики середньої ланки з усієї України, передає ТСН.

Медичні сестри та брати є основою, на якій тримається медична система в усіх країнах світу. Саме ці люди виконують найбільшу частину роботи в лікарнях, допомагаючи лікарям рятувати хворих. Однак, часто саме про середній медперсонал забувають, не надаючи його роботі особливого значення.

Більше того, часто роботою медичних сестер та братів просто нехтують, мовляв вона не настільки складна та важлива, як робота лікаря. Це звісно ж не так, проте саме такий висновок можна зробити, якщо поглянути на рівень зарплат медиків різних рівнів.

Спекуляції на зарплатах медиків дуже популярні серед можновладців в Україні, на цій темі “в’їжджали” до кабінетів і Президент і урядовці і депутати, однак справа не пішла далі обіцянок.

МОЗ не так давно обіцяло медикам достойні зарплати, пропонували прив’язати доходи медиків до мінімального прийнятного рівня: зарплата лікарів мала становити не менше 23 тисяч гривень, середнього медперсоналу – 17, молодшого – 12. Однак, як кажуть участники протесту, досі зарплати медиків в кілька разів менші за обіцяні можновладцями.

Аби нагадати про це, медики принесли під стіни МОЗ України дві миски з продуктами: одна з свіжими фруктами та делікатесами символізує доходи керівників медзакладів та можновладців, а інша з сухим печивом, пляшкою мінеральної води та кількома цукерками – доходи медиків.

Продукти в мисках у співвідношенні до грошей майже точно демонструють нерівність у доходах, більше за цей “сухпай” медики собі дозволити не можуть.

До протестувальників вийшов і сам Максим Степанов, черговий раз пообіцявши виправити ситуацію з заробітною платнею обіцяним законом, який нібито досі не хочуть розглядати у Верховній Раді. 

Медиків така відповідь не вдовольнила, вони відзначили, що вже ситі обіцянками, їх вони чують регулярно, а про вищезгаданий закон чують вже майже рік, однак ситуація так і не змінилась ні на крок.

На жаль, чекати на позитивні зміни найближчим часом скоріше за все не має сенсу. Враховуючи, що бюджет на медицину в 2021 році виділили значно менший, ніж того просив МОЗ, а гроші на масову вакцинацію взагалі забрали у медиків та пацієнтів, віддавши 6,5 млрд грн з фінансування Програми медичних гарантій, влада досі розглядає систему охорони здоров’я, як щось малопотрібне.

Не дивно. що українські медики стрімко тікають за кордон до Польщі та інших країн Європи, де заробіток таких спеціаліств у кілька разів вищий.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я