Тариф на медичну реабілітацію у Програмі медичних гарантій на цей рік зріс на 1 175 гривень: з 1 квітня він становитиме 7 тисяч 729 гривень. Це глобальна ставка на місяць, яка базується на кількості пацієнтів, яким була надана відповідна медична допомога у 2020 році. Але оскільки через карантинні обмеження цією медичною послугою скористалося менше пацієнтів, то до тарифу застосовуватиметься коригувальний коефіцієнт.
Медичну послугу з реабілітації при захворюваннях у підгострому та відновному періодах надають стаціонарго та амбулаторно за трьома пакетами у 249 медичних закладах, 4 з яких приватні.
За направленням на медичну реабілітацію пацієнт має звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію. А з його напрвленням – до лікуючого лікаря, який за потреби і спрямує хворого може на медичну реабілітацію.
Що отримає пацієнт за Програмою медичних гарантій, тобто безкоштовно:
- огляд та консультація;
- формування індивідуальної програми реабілітації;
- моніторинг стану пацієнта;
- консультації лікарів інших спеціальностей;
- послуги з медичної реабілітації та навчання пацієнтів і їхніх доглядачів особливостям догляду з метою запобігти можливим ускладненням.
На сьогодні надають послуги з медичної реабілітації пацієнтам:
- із ураженням нервової системи – 212 медзакладів;
- із ураженням опорно-рухового апарату – 223 медзаклади;
немовлятам, які народилися передчасно, або з різними захворюваннями, впродовж перших трьох років життя – 63 медзаклади.
НСЗУ на сьогодні виплатила медзакладам понад 1 мільярд 400 мільйонів гривень за надання пацієнтам послуг з медичної реабілітації.
Лідерами стали: поліклінічне об’єднання міської ради міста Кропивницького, яке отримало майже 58 млн грн; Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання – понад 48 млн грн; консультативно-діагностичний центр Голосіївського району міста Києва –більше 41 млн грн.