Медики з США поділилися досвідом терапії COVID-19 плазмою крові

294

В світі вже дев’ять місяців триває епідемія коронавірусної інфекції. Поки вакцини від провідних фармацевтичних компанії знаходяться у розробці, в багатьох країнах світу для лікування пацієнтів з коронавірусом застосовують плазму крові. Американські лікарі розповіли про ефективність такого виду лікування. Про це інформує Financial Times.

Плазму крові вперше випробували у 1890-х роках для лікування дифтерії. Це зробив німецький Еміль фон Берінг для лікування дифтерії. Тоді дослідники брали кров у одужавших від цього захворювання тварин і вводили її зараженим людям. Перші клінвипробування продемонстрували позитивний результат у 77% випадків.

У виданні також повідомляють, що пізніше плазму крові застосовували, як невідкладну допомогу під час епідемії іспанського грипу (1918 рік) та під час епідемії Ебола у 2014-2016 роках у Західній Африці.

Наразі у світі відбуваються рандомізовані контрольовані дослідження, де пацієнтів з COVID-19 лікують плазмою крові людей, які подолали цю хворобу.

Поки що немає підсумків дослідження, але науковці з Оксфордського університету вже назвали терапію плазмою COVID-19 як щось «неймовірно цінне».

Деякі групи дослідників вдаються до більш технологічних рішень для клонування специфічних нейтралізуючих антитіл, які потім можна вводити вразливим групам населення для захисту від вірусу. Мова йде про лікування із використанням моноклональних або ж «дизайнерських» антитіл.

Вже у найближчі декілька місяців стануть відомі підсумки випробування моноклональних антитіл, які можуть як запобігти, так і лікувати хворобу.

Ден Сковронські, головний науковий працівник фармкомпанії Eli Lilly зазначив, що вакцини розпочинають працювати через кілька тижнів, а нейтралізуючі антитіла одразу після потрапляння до кровотоку.

«Вакцини зазвичай починають діяти через кілька тижнів, тоді як нейтралізуючі антитіла відразу ж потрапляють у ваш кровотік», – пояснив він.

Науковці схиляються до думки, що в якості профілактики коронавірусної інфекції можна використовувати моноклональні антитіла, а плазму крові як терапію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я