Автономність у прийнятті управлінських рішень дасть медичним установам змогу подолати негативні наслідки гострого дефіциту фінансування з державного бюджету, вважає член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч.
«Спираючись на власний досвід роботи, у тому числі й головним лікарем Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру, з упевненістю можу сказати: виходом із кричущої ситуації, що склалася з фінансуванням закладів охорони здоров’я, є, по-перше, надання їм можливості самоврядування та автономності в прийнятті управлінських рішень, по-друге — зміна підходів до безпосереднього фінансування, по-третє — впровадження на місцях державно-приватних проектів співпраці», — сказав він.
Депутат нагадав, що розмір медичної субвенції в 2016 р., левова частка якої спрямовується на виплату заробітної плати лікарям і медсестрам, оплату комунальних послуг, харчування хворих, придбання медикаментів для лікувальних закладів, зменшений на 1,8 млрд грн порівняно з 2015-м. Також у минулому році на фінансування з місцевих бюджетів були переведені відомчі медичні заклади різного підпорядкування, а розмір виділеного ресурсу (медичної субвенції) при цьому не збільшився. За словами К. Яриніча, наявний ресурс для забезпечення повноцінної діяльності лікувальних установ в окремих регіонах країни покриє лише 50% від потреби. «Але й мізерне збільшення фінансування охорони здоров’я не вирішило б тих колосальних проблем, які останні 24 роки переживає галузь», — підсумував народний депутат.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»