Мікробіологиня пояснила, чому не працюють антибіотики в українських реанімаціях

263

В Україні існує реальна проблема антибіотикорезистентності, одна у нас не роблять жодних практичних кроків для її вирішення, бо немає кваліфікованих спеціалістів. Про це повідомила старша наукова співробітниця відділу регуляторних механізмів клітини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України кандидатка біологічних наук Олена Мошинець.

Зазначається, що дослідниця висвітлила головні причини, чому не працюють антибактеріальні препарати у вітчизняних реанімаціях та наскільки серйозною є проблема стійкості до антибіотиків.

Наразі в ООН занепокоєні тим, що до 2050 року захворювання, які спричинені стійкими до антибіотиків бактеріями, будуть кожного року забирати десять мільйонів людських життів. Зараз у світі від стійких до ліків хвороб щороку помирає 700 000 осіб.

Всесвітня організація охорони здоров’я проблему антибіотикорезистентності вважає однією з десяти глобальних загроз, що стоять перед людством. Ситуація в Україні із вживанням антибіотиків корелює зі світовою.

Найгіршим у ній є те, що вчені так і не змогли розробити принципово нові та ефективні антибактеріальні препарати.

Біологиня Олена Мошинець зазначила, що в Україні проблема полягає в тому, що в країні немає спеціалістів з антимікробної терапії, бо їх ніколи не готували за такою спеціальністю. За її словами, дані фахівці мають бути мікробіологами, яким відома біологія інфекційного процесу і те, як діють антибіотики.

Експертка додала, що Україна не робить жодних практичних кроків для протистояння проблемі стійкості до антибіотиків. Вона зазначила, що ніхто не знає реальної картини даної проблеми в Україні.

«Немає жодного дослідження, жодного контролю, немає ніяких даних, які маркери (гени) антибіотикорезистентності в якому регіоні або госпіталі домінують. Швидше за все, у нас є всі гени антибіотикорезистентності, які можна знайти в науковій літературі. Я вже стикалася зі штамами, стійкими до всіх антибіотиків», – роз’яснила мікробіологиня.

Мошинець наголосила, що в Україні бракує своєї експертної думки щодо зазначеної проблеми та власних груп дослідження антибіотикотерапії. За її словами, українські лікарі часто не знають, як правильно призначати пацієнтам нові та наявні на ринку антибіотики.

Вона роз’яснила, що до призначення препаратів слід зробити бакпосів, щоб виявити, яка інфекція та на якому етапі присутня. Науковиця сказала, що медики рідко використовують такі антибіотикограми та призначають неефективні антибіотики.

Нагадаємо, що за деякими прогнозами після пандемії коронавірусу стійких до антибіотиків бактерій стане в 3-4 рази більше.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я