Мінсоцполітики б’є на сполох через дефіцит медиків. У МОЗ проблеми не бачать

590

Керівництво МОЗ вважає, що в Україні занадто багато лікарів. Натомість у Міністерстві соціальної політики заявляють, що державі бракує кваліфікованих медичних кадрів.

«Сьогодні в Україні не вистачає лікарських кадрів — досвідчені фахівці масово виїжджають працювати за кордон навіть середнім медичним персоналом, адже вони не бачать перспективи підвищення свого соціального статусу. Тому, замість того щоб виганяти їх раніше на пенсію, потрібно підвищувати зарплати, а через зарплати й рівень пенсійного забезпечення, тим самим мотивуючи фахівців залишатися працювати в Україні», — заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева. За його словами, негативна кадрова ситуація у цій сфері стала наслідком радянського минулого, підходи та інструменти якого використовуються до сьогодні.

Протилежної думки дотримується команда МОЗ. Зокрема заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський повідомив, що в цілому в Україні немає проблеми з нестачею лікарів, натомість багато незакритих вакансій у тих населених пунктах, де відсутні умови для роботи. «Є незакриті «дірки» у певних селах. Наприклад, у якомусь далекому селі стоїть порожня амбулаторія, і вона ніколи не заповниться, якими великими не були б держзамовлення. Люди приходять і йдуть звідти, оскільки там немає умов для роботи. Питання нестачі лікарів нагадує ситуацію з лісом у Карпатах. Якщо враховувати дерева по всіх Карпатах, то з лісом усе нормально, але є неконтрольовані вирубки, «залисини», — говорить він.

За словами О. Лінчевського, у середньому зараз на 10 тис. населення України припадає 38 лікарів. Норма у Європі — 31-33 лікарі. Заступник Міністра також висловив думку, що введений в нинішньому році «сільський коефіцієнт» для абітурієнтів не допоможе закрити проблемні вакансії.

За матеріалами Рharma.net.ua та «Дзеркало тижня»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я