Міжнародні експерти оцінили систему громадського здоров’я в Україні

482

ohorona_zdorovya-e1426605583551У Міністерстві охорони здоров’я України 6 листопада 2015 р. відбулася підсумкова зустріч з приводу оцінювання системи громадського здоров’я в Україні в рамках ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров’я». Участь у заході взяли заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець, експерти оціночної команди з Фінляндії, США, Італії, Королівства Саудівська Аравія, представники центральних органів виконавчої влади, Держсанепідслужби, ДСНС, Держветфітослужби, профспілки тощо.

У ході зустрічі були представлені результати спільної оцінки української системи громадського здоров’я за такими напрямами: антибіотикорезистентність, імунізація, біобезпека та біозахист, зоонозні хвороби, епіднагляд у режимі реального часу, система звітування, робота операційного центру надзвичайних ситуацій (у частині охорони здоров’я), зв’язок між громадським здоров’ям і правоохоронною діяльністю (службами безпеки), розвиток кадрів, національна система лабораторій, медичні заходи з протидії надзвичайним ситуаціям тощо. Оцінювання здійснювалось за 5-бальною шкалою: найвищий бал отримав напрям «Національна система лабораторій», найнижчий — «Система звітування» та «Анти­біотикорезистентність».

Експерти рекомендували консолідувати фрагментовані та паралельні ресурси у сфері громадського здоров’я. За їх словами, рішення про створення Центру громадського здоров’я може стати значним кроком уперед у цьому процесі. Також експерти відзначили високий професіоналізм української команди.Заступник Міністра Ігор Перегінець наголосив, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС покладає на державу додаткові зобов’язання, у тому числі щодо гарантування біобезпеки як у країні в цілому, так і в регіональному вимірі. Рекомендації оціночної команди будуть використані для удосконалення наявної системи. Крім того, важливою для МОЗ є підтримка дій української сторони на міжнародному рівні. І. Перегінець висловив сподівання на отримання від міжнародної спільноти технічної допомоги для виконання наданих рекомендацій.

Україна приєдналася до ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров’я» у вересні 2015 р. відповідно до рішення Кабінету Міністрів України.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я