Наприкінці минулого року фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» вперше в Україні організував тренінг із молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу на базі Національної референс-лабораторії Міністерства охорони здоров’я України у співпраці з Супранаціональною референс-лабораторією (Латвія).
На тренінгу 25 фахівців лабораторної мережі з усієї України опановували сучасні методи діагностики туберкульозу, які дозволяють істотно скоротити час встановлення діагнозу — з 3-х місяців до 1-го дня. Пацієнт у найкоротший термін отримує результат дослідження, точний на 99,98%, зі спектром чутливості до всіх протитуберкульозних препаратів і негайно може почати лікування за правильною схемою, що є запорукою одужання.
Для проведення тренінгу «Молекулярно-генетична діагностика туберкульозу. Забезпечення контролю якості генетичних досліджень» було залучено три міжнародних експерти, кожен із яких є професіоналом у своїй галузі:
- Штефан Зелльнер, офіційний представник і міжнародний менеджер компанії HAIN, яка постачає обладнання для лінійного зонд-аналізу для молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу;
- Гіртц Шкендерс, глава Супранаціональної референс-лабораторії для України ВООЗ (Латвія), що має великий досвід роботи з молекулярно-генетичними методами і хороші результати їх впровадження;
- Володимир Скрипів, ексклюзивний представник компанії Cepheid (виробника GeneXpert — автоматизованого приладу для швидкої діагностики туберкульозу).
Христина Попова, менеджер з лабораторної діагностики туберкульозу фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» зазначила: «У рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» Фонд продовжує фінансувати впровадження міжнародних стандартів діагностики туберкульозу в Україні. І проведення такого тренінгу із залученням міжнародних експертів є одним із важливих етапів впровадження нових методів у країні. Зокрема, для Національної референс-лабораторії Фонд закупив GeneXpert, а також інше лабораторне обладнання (автоклави, автоматизовані дозатори тощо) на суму понад 1 млн грн для апробації молекулярно-генетичних методів і навчання лабораторних фахівців. Крім того, Фонд обладнав навчальний клас усім необхідним організаційним обладнанням, щоб можна було якісно проводити тренінги та семінари».
На базі матеріалів цього тренінгу національні експерти та фахівці Фонду розробили тренінговий модуль із молекулярно-генетичної діагностики, який буде впроваджений у навчальні програми Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, а також дозволить отримувати сертифікат державного зразка та підвищувати якість підготовки і потенціал лабораторних фахівців по всій Україні.
За повідомленням health.unian.net