Заступники Міністра МОЗ України Ігор Перегінець і Віктор Шафранський та фахівці обласних управлінь охорони здоров’я провели відеоселекторну нараду з питань здійснення державних закупівель препаратів і медичних виробів.Керівництво МОЗ повідомило про затверджені Експертно-технічною групою МОЗ з питань супроводу держзакупівель 38 номенклатур і озвучило вимоги до стандартів оформлення і термінів збору інформації про потребу в ліках із регіонів.
«До роботи ЕТГ були залучені понад 100 експертів відповідних напрямків медицини, а також представники більше ніж 30 пацієнтських і громадських організацій. У номенклатури включені сучасні ефективні лікарські засоби і медичні вироби, що не закуповувалися в минулі роки. Дані по кожній з номенклатур повинні потрапити в МОЗ максимально швидко», — зазначив Ігор Перегінець. Після отримання інформації з регіонів МОЗ України надішле цей перелік міжнародним організаціям для опрацювання та підтвердження можливості проведення закупівель.
Водночас у Міністерстві охорони здоров’я України відбулася зустріч за участю представників Міністерства, міжнародних — ВООЗ, ПРООН, ЮНІСЕФ, IDA Foundation (Нідерланди), Crown Agents (Велика Британія), Partnership For Supply Chain Management (США), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) — та громадських організацій. Мета зустрічі — розробка практичного плану дій. У 2015 р. Міністерство збирається здійснювати закупівлі препаратів за допомогою міжнародних організацій, а наступного року передати їм 100% закупівель.
Цьогорічний початок торгів буде оголошено через 10 днів після визначення регіональних потреб. «Ми плануємо обрати міжнародні організації, з якими будуть підписані контрак-ти, до кінця липня 2015 року», — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець.
Також він повідомив, що над вдосконаленням системи державних закупівель лікарських засобів і виробів медичного призначення будуть працювати 5 незалежних експертів регіональної місії USAID: «Відтак Україна зас-відчила готовність до прозорих процесів у цьому питанні. Документація конкурсних торгів (її передфінальний варіант) уже готова, і ми плануємо, що вони запрацюють уже цього року», — зауважив заступник Міністра.
МОЗ планує спростити процедуру оформлення документації, аби максимально пришвидшити процес закупівель ліків, зокрема, мінімізувати участь Держфінінспекції в процесі декларування цін.
«Ми плануємо запобігти виникненню формальних підстав для відхилення пропозицій учасників, — зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець. — Зменшимо кількість документів, які мають подавати учасники конкурсних торгів у півтора разу, і як результат очікуватимемо зменшення кількості скарг. Натомість має збільшитися кількість учасників процедур».
За матеріалами прес-служби МОЗ України