Міжнародні організації — на особливому рахунку?

542

1014084646Дивну заяву зробила в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомивши, що референтне ціноутворення не буде поширюватися на закупівлі лікарських засобів, які проводять міжнародні організації.

«Постанова про референтні ціни не поширюватиметься на закупівлю ліків через міжнародні організації, але з часом, коли буде створена українська закупівельна організація, яка перебере на себе повноваження по закупках, референтні ціни нам допоможуть отримати кращу вартість й закупити більше ліків».

Проте ж з самого початку впровадження проекту з міжнародних закупівель заявлялося про те, що саме три міжнародні закупівельні організації здатні поставляти препарати за найоптимальнішими цінами, а підсумовуючи результати закупівель 2015 року, керівники МОЗ рапортували про бюджетну економію сотень мільйонів саме через здешевлення ліків, які ці організації закупають великими оптовими партіями.

Не зрозуміло також, де логіка, коли Уряд презентує масштабний проект з впровадження референтних та граничних цін на ліки, а урядове відомство допускає, що ліки від міжнародних організацій, закуплені за державними програмами, все ж можуть коштувати дорожче? Навіщо ж очікувати, коли буде створено Національне закупівельне агентство й впроваджувати особливі умови для найпотужніших постачальників? Адже ці структури в першу чергу були задіяні, щоб уникнути корупційних явищ та зупинити бажаючих отримувати надприбутки на закупівлях ліків за бюджетний кошт, а підхід, який пропонує У. Супрун, має саме такі корупційні ризики.

За матеріалами Golos.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я