Випускниця технічного ліцею у Маріуполі Ольга Харасахал розробила пристрій, що діагностує та виявляє метастази меланоми на початкових етапах їх виникнення. Цей прилад вже успішно використовують у онкологічному диспансері Маріуполя.
Не так давно в Америці пройшли міжнародні змагання обдарованої молоді Intel International Science and Engineering Fair, в якому брала участь українка з Маріуполя Ольга Харасахал. Вона представила унікальну методику і пристрій для ранньої діагностики метастазів меланоми за аналізом крові, яку сама ж і розробила. Роботу Ольги судді оцінили, дівчина зайняла 4-те місце, їй одразу запропонували співпрацювати з закритим науково-дослідним центром – Аргонською національною лабораторією.
Зараз Ольга намагається запатентувати власну інноваційну методику ранньої діагностики метастаз меланоми, одного з найнебезпечніших видів раку. Частіше за все меланома виникає на шкірних покровах, і може розповсюджувати метастази практично у всі органи. Новий прилад дає можливість за аналізом крові діагностувати метастази на ранніх стадіях виникнення, що дає набагато вищі шанси на успішне лікування пацієнтам.
Виготовлення вітчизняного апарату коштує приблизно 30 тис. грн. Вартість його імпортного аналогу, що використовується в американських методах діагнозування Cell SEARCH® – становить біля 1 млн. дол.
Маріупольчанка розробляла і тестувала свій прилад, працюючи волонтером в окнкодиспансері. Нещодавно талановиту дівчину зачислили на бюджетне відділення Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Джерело: Факти