МОЗ і Держлікслужба провалили три найважливіших судових позови 2014 року

1167

Першим важливим і показовим судовим розглядом у галузі охорони здоров’я в нинішньому році став позов МОЗ України в суді першої інстанції до ПрАТ «НВО «Практика».

Це підприємство, що спеціалізується на пос­тавках броньованих інкасаторських машин, у 2013 році виграло тендер на суму понад 700 млн грн на постачання автомобілів швидкої допомоги. Тоді тендер супроводжувався гучними скандалами: від постійних перенесень термінів його проведення до заперечення МОЗ на чолі з Раїсою Богатирьовою підтвердженого факту наявності в автомобілях обладнання сумнівної китайської якості.

Досудовий розгляд цієї справи тягнувся з травня 2014 року. У результаті сума позову за машини швидкої допомоги, які були поставлені в травні 2014-го замість максимально допустимого 30 березня 2014-го, склала 24 млн 875 тис грн.

Уже після призначення Василя Лазоришинця в.о. Міністра охорони здоров’я МОЗ цю справу з тріском програє — навіть незважаючи на очевидні порушення з боку ПрАТ «НВО «Практика». Виявилося, що МОЗ були подані на судовий розгляд… свідомо програшні підстави до позову. Річ у тім, що юридичним управлінням Міністерства керує колишній помічник Романа Богачева — радник в.о. Міністра Лазоришинця Олена Труш, яка також є керівником юридичного відділу ПрАТ «Індар». А Р.Богачев усім відомий як заступник «донецьких міністрів» Аніщенка і Богатирьової та керівник тендерних схем в МОЗ.
Судовими позовами по справі ПрАТ «НВО «Практика» від МОЗ займалася саме Олена Труш. Тому МОЗ і програло.

А ось у судовій тяжбі між МОЗ та ПрАТ «Індар» (друга справа, де не були відстояні державні інтереси) та ж сама Олена Труш виступила вже на боці заводу, що мало вписується в етичні норми поведінки радника Міністра.

Голова правління ПрАТ «Індар» Любов Виш­невська оскаржила всі рішення Наглядової ради та загальних зборів акціонерів про її звільнення від формування нових органів управління підприємства. Вишневська — теж особистість, добре відома у фармацевтичній галузі: саме вона за попередньої влади реалізувала ідею проведення більшості централізованих держзакупівель через «Індар». Тоді завод, що виробляє виключно препарати інсуліну, постачав державі величезний перелік препаратів in bulk — від ВІЛ/СНІДу до туберкульозу.

Як бачимо, поки спроби змістити Вишневську не увінчалися успіхом: судове засідання в черговий раз перенесено — на 18 грудня. Представники фармгалузі пов’язують це саме зі статусом і роллю Олени Труш у МОЗ, а також із реальним ризиком для Вишневської та її кураторів у Міністерстві часів Раїси Богатирьової (в першу чергу, Романа Богачева) опинитися на лаві підсудних за розтрату держкоштів в особ­ливо великих розмірах.

Ще одним підтвердженням «примхливості» української Феміди став судовий розгляд справи між Держлікслужбою України та ТДВ «ІНТЕРХІМ».

До призначення Михайла Пасічника Головою Держлікслужби судова влада однозначно визнала законність проведених Службою перевірок на ТДВ «ІНТЕРХІМ» у грудні 2013 року і підтвердила їх результати (постановою Київського апеляційного суду від 13 травня 2014 року).

Але після зміни керівництва відомства Держлікслужба подавала до Вищого адміністративного суду України вже свідомо програшні дані. Не дивно, що при прямому кураторстві з боку Михайла Пасічника і його першого заступника Олени Алексєєвої у вищій інстанції перемогу здобуло ТДВ «Інтерхім».

Нагадаємо: і Михайло Пасічник, і Олена Алексєєва призначені керувати Держлікслужбою зав­дяки протекції бізнесмена Петра Багрія і фінансуються власником ТДВ «ІНТЕРХІМ» Анатолієм Редером («ІНТЕРХІМ» входить і в Асоціацію «Виробники ліків України» Петра Багрія, якою багато років керувала Алексєєва).

За матеріалами Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я