МОЗ активно працює над впровадженням сертифікату про вакцинацію проти коронавірусу (так званих ковідних сертифікатів). Цей внутрішній документ міститиме всю інформацію про вакцинацію пацієнта, про проведені ПЛР-тести на коронавірус, або інформацію про перенесений COVID-19.
Розробкою сертифікату нині займаються МОЗ, НСЗУ та Мінцифри, документ створюється з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ.
Сам сертифікат існуватиме як в електронній формі, так і в друкованому варанті. Його можна буде отримати в сімейного лікаря, або отриати в додатку чи на порталі “Дія”.
Сертифікат необхідний, аби забезпечити безпечне та безперешкодне пересування громадян в умовах пандемії COVID-19, зокрема і за кордон.
Сертифікат видаватимуть громадянам, що отримали дві дози вакцини, отриати його можна буде за запитом. Сертифікат розробляють в найкоротші терміни, в МОЗ сподіваються, що він буде готовий до запуску до 1 липня поточного року.
«Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в ковідні сертифікати в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення – нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС», – пояснив міністр.
Ковідні сертифікати призначені для внутрішнього використання, він даватиме пред’явнику низку переваг, таким чином чиновники хочуть заохотити громадян вакцинуватись та перевірятись на COVID-19.
Про які саме пом’якшення для володарів таких сертифікатів йде мова Степанов не пояснив.