МОЗ оприлюднило перелік країн, що постачають вакцини до України

437

Наша країна закуповує препарати для обов’язкових щеплень від 10 інфекційних хвороб, які вміщені у національному календарі вакцинації, в 6 державах, повідомила прес-служба МОЗ України.

В МОЗ запевняють, що країна-виробник препаратів жодним чином не впливає на їх якість та дієвість. Ефективність та безпечність усіх видів вакцин підтверджена ВООЗ або вони мають сертифікат Управління продовольства і медикаментів Америки (Food and Drug Administration, FDA ). Усього Україна за державні кошти закуповує вакцини виробництва 6 держав:

  • Бельгія та Франція – постачають нам щеплення проти поліомієліту;
  • Болгарія – вакцини від туберкульозу;
  • Південна Корея – ін’єкції проти гепатиту В;
  • Індія – ін’єкції, які попереджують гемофільну інфекцію типу b;
  • Бельгія та Америка – щеплення, що поборюють кір, паротит та краснуху;
  • Індія – постачає три типи щеплень, що унеможливлюють захворювання на кашлюк, дифтерію і правець, адаптовані до дітей та дорослих.

Виробники препаратів, що постачаються до України, визнані найкращими серед інших, вони володіють потужними лабораторіями та заводами, та є лідерами у своїй галузі.

Вони підтримують найвищі стандарти якості, яку постійно перевіряє Всесвітня організація охорони здоров’я. Причому кваліфікація ВООЗ – це всебічний та наскрізний механізм контролю якості ліків, що не обмежується лише першим схваленням тих чи інших щеплень.

Ось вже 5 років вакцини для щеплень в Україні за державні гроші постачає Дитячий фонд ООН, який робить це для більше як ста країн. 

МОЗ повідомляє, що у країні є у повній наявності увесь перелік вакцин згідно Національного календаря щеплень. Це вакцини проти 10 інфекційних хвороб: гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.

Вакцинами забезпечені усі медзаклади, запевняють у відомстві. МОЗ просить українців, яким відмовляють у безкоштовному щепленні, посилаючись на відсутність медикаментів, звертатись до головних лікарів медустанов з вимогою пояснити відсутність препаратів. У випадку, коли головлікар не володіє цією інформацією, МОЗ радить звертатися до департаментів/управлінь охорони здоров’я у вашому регіоні.

Ті, кому в лікарнях відмовляють у безкоштовній вакцинації, можуть звертатись із повідомленням про це на «Гарячу лінію» НСЗУ за номером 1677.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я