МОЗ підготувало проєкт автономізації “Охматдиту”, Національних інститутів раку та серця, а також Центру дитячої кардіології та кардіохірургії

291

Міністерство охорони здоров’я підготувало проект постанови, яка розширить права та самостійність цих клінік, та дозволить їм у наступному році отримати державне фінансування.

На думку Уляни Супрун, 4 медустанови повинні стати лідерами медичної реформи в Україні: Центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Лікарня “ОХМАТДИТ”, Інститути раку та серця.

Як зауважила очільник міністерства у мережі «Фейсбук», міністерство підготувало проект постанови щодо автономізації цих медичних установ. На її думку, більша самостійність цих лікарень дасть можливість колективам у наступному році пристати до учасників медичної реформи, збільшити власну доступність для українців та увійти до єдиного медичного простору України.

Як і іншим медичним закладам, цим медустановам потрібно підписати угоду із Національною службою здоров’я України, через яку з наступного року здійснюватиметься державне фінансування медицини. Лише після цього вони стануть учасниками програми гарантованих державою медичних послуг. Але для цього, насамперед, треба стати автономними.

Як вважає в.о. міністра, новий статус є більш вигідним для медустанов. Вони стають неприбутковими казенними підприємствами у ранзі наукового закладу. Тобто, вони набувають більшої самостійності, їм треба буде набагато менше усіляких погоджень. Вони, наприклад, зможуть повністю самостійно визначати, якою має бути заробітна платня персоналу. По суті, вони розпочнуть працювати так, як вже сьогодні працюють заклади первинної медичної ланки.

В той же час приєднання до медичної реформи зробить статистику роботи цих провідних лікарень більш прозорою, адже електронна система eHealth не дозволить маніпулювати статистикою, звітністю та спекулювати проблемами забезпеченості установи.

Супрун вважає, що для деяких, за її висловом, «медичних феодалів» це створить певні складнощі, адже вони вже не зможуть «сидіти на потоках і заробляти на здоров‘ї українців».

Проблема, на думку міністра, полягає у тому, що очільники деяких провідних медичних установ не хочуть змінювати їх сьогоднішнє положення. Тому що це не дасть змоги отримувати платню з хворих за послуги, гарантовані державою. В.о. міністра вважає, що одним з тих, хто чинить опір реформі, є колишній директор Інституту Серця — Борис Тодуров, який відмовляється від підписання запропонованого йому контракту.

Противники реформ у медицині під різними приводами намагаються не допустити прийняття підготованої міністерством постанови про автономізацію. Її розгляд на засіданні Кабінету міністрів вже вкотре перенесли, повідомила Уляна Супрун.

Вона подякувала голові Кабінету Міністрів Володимирові Гройсману за те, що він виніс підготований міністерством проект постанови, як пріоритетний на наступне засідання Уряду.

Джерело: facebook Уляни Супрун

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я