МОЗ похвалило себе за досягнення та знову пообіцяло галузі медреформу

1030

moz-logoВ Міністерстві охорони здоров’я відбулося засідання Колегії МОЗ, що підвело підсумки діяльності галузі за 2015 рік. За словами Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі, основними досягненнями Міністерства у 2015 році можна вважати:

  • повну зміну системи державних закупівель лікарських засобів, передачу закупівельної функції МОЗ міжнародним організаціям, що нівелювало корупційну складову тендерних процедур та дасть змогу забезпечити пацієнтів необхідними і якісними ліками в найкоротші терміни;
  • затвердження нових правил ліцензування медичної практики;
  • підготовку пакету реформаторських законів щодо автономії медичних закладів та зміни системи їх фінансування;
  • розробку нормативної бази для створення Центру громадського здоров’я;
  • початок реалізації спільного зі Світовим банком проекту, спрямованого на інвестування в розвиток охорони здоров’я у 8 областях країни.

Також МОЗ визначило 5 стратегічних напрямів реформування галузі на 2016 рік:

  • впровадження нової системи фінансування медичних послуг;
  • оновлення служби первинної медичної допомоги;
  • удосконалення нової системи держзакупівель лікарських засобів;
  • реформа системи громадського здоров’я;
  • реформа фармацевтичного сектора для забезпечення громадян основними лікарськими засобами.

Так, у закладах первинного рівня надання медичної допомоги, на які припадає 80% загального обсягу меддопомоги, триває робота з покращення їх оснащеності, у тому числі забезпеченості транспортом, та застосовуються економічні стимули для медичних працівників. Паралельно реформується служба екстреної медичної допомоги в напрямку створення оперативно-диспетчерських центрів і відділень екстреної медичної допомоги.

Зміни в системі фінансування медичних закладів передбачають перехід від абстрактної «безкоштовної» охорони здоров’я до конкретно визначеного державного гарантованого пакету медичних послуг, від бюджетних закладів охорони здоров’я до автономних некомерційних державних чи муніципальних підприємств, від фінансування ліжко-місця до оплати за надані медичні послуги за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Для цього буде створено Національну агенцію з фінансування охорони здоров’я (замовник медичних послуг).

Ключовий напрямок реформи у фармацевтичній галузі полягає в розробці та впровадженні Національної політики з лікарських засобів (National Drug Policy), заснованій на рекомендаціях ВООЗ і практиці країн ЄС та спрямованій на забезпечення країни якісними, ефективними, безпечними й доступними лікарськими засобами, а також на їх раціональне застосування.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я