МОЗ посилює контроль за дотриманням протиепідемічних заходів

61

Міністерство охорони здоров’я, проаналізувавши епідситуацію, стан COVID-тестувань і темпів вакцинації, а також для стримання поширення вірусу SARS-CoV-2 на всій території країни запровадило посилений контроль за дотриманням протиепідемічних заходів. Відповідний лист відомство надіслало головам обласних та Київської міської державних адміністрації, керівникам обласних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я, Нацполіції України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, повідомляє пресслужба МОЗ.Захист прав інтернаОчільник МОЗ Віктор Ляшко вважає ситуацію з коронавірусом контрольованою.

«Але ми бачимо тенденцію до зростання і маємо розуміти, що не час розслаблятися. Перемогти епідемію можна, лише докладаючи спільних зусиль», – сказав міністр. За його словами, кожен може носити захисні маски, дотримуватися соціального дистанціювання і зробити щеплення. Це, на думку Ляшка, наблизить українців до доепідемічного життя.

У МОЗ нагадали, що українці мають дотримуватися протиепідемічних заходів, визначених постановою КМУ від 9 грудня 2020 року № 1236. Серед них – носіння масок у транспорті, в приміщеннях, під час масових заходів, дотримання дистанції, дотримання вимог щодо кількості пасажирів у транспорті, дотримання режиму самоізоляції для тих, хто їй підлягає.

Також у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що медпрацівники, які надають допомогу ковідним пацієнтам, мають виконувати вимоги стандартів меддопомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», які затверджені наказом МОЗ від 28 березня 2020 року № 722, а саме виявляти нові випадки, відправляти людей на COVID-тестування, моніторити випадки, здійснювати епіднагляд та медичний супровід за пацієнтами в лікарнях і контактними особами, надавати первинну медичну і амбулаторно-полілкінічну допомогу людям з підозрою на коронавірус і пацієнтам з легким перебігом захворювання, а також забезпечувати стаціонарне лікування пацієнтів у випадках середньої тяжкості і тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.

У свою чергу, міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов заявив, що уряд готується до можливого посилення карантинних обмежень. Він запевнив, по-перше, що аналізують, як штам «Дельта» поводить себе в інших країнах, а по-друге, наразі діє постанова Кабінету міністрів України, яка визначає чотири карантинні зони.

«У нас карантин ніхто не відміняв. Ми зараз просто по всій країні в зеленій зоні. « разі локальних спалахів буде вводитися жовтий, помаранчевий або червоний рівень небезпеки»,  – запевнив Немчінов.

Крім того, міністр розповів про роботу на місцях.

«Місцеві держадміністрації та органи місцевого самоврядування отримали вказівки про продовження роботи щодо забезпечення лікарень киснем, про те, щоб привести в порядок всі ті лікарняні відділення, які зараз були виведені з COVID-хворих. Я думаю, що керівники на місцях більше зацікавлені в тому, щоб не допустити нових спалахів», – підкреслив міністр.

Нагадаємо, в Тернопільській області зафіксували першу смерть від «Дельта»-варіанту коронавірусної інфекції. Померла 48-рінча жінка, яка повернулася з Великої Британії.

У Маріуполі місцева влада може заборонити роботу ринків та закладів сфери обслуговування, якщо там будуть працювати невакциновані проти коронавірусу люди.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я