Міністерство охорони здоров’я України розробило та винесло на громадське обговорення проєкт змін до системи безперервного професійного розвитку лікарів. Відповідний документ розміщено на сайті МОЗ.
Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 302” містить цілу низку запропонованих чиновниками змін. Метою цих змін є врегулювання системи та реалізація концепції безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я.
Зміни, що пропонуються МОЗ для громадського обговорення передбачають:
- поняття заходів безперервного професійного розвитку, їхній перелік та визначення (майстер-клас, симуляційний тренінг чи тренінг з опанування практичними навичками, програма медичного стажування, тренінг, семінар (воркшоп), фахова (тематична) школа, цикл тематичного удосконалення в закладах (на факультетах) післядипломної освіти, конгрес, симпозіум, науково-практична конференція, з’їзд);
- встановлюються вимоги до заходів безперервного професійного розвитку;
- форми, в яких вони можуть проводитись (очного навчального заходу, електронного навчання та комбінованого навчання);
- вимоги до провайдерів безперервного професійного розвитку; умови включення та виключення з переліку провайдерів та заходів безперервного професійного розвитку; МОЗ України визначає адміністратора системи. Адміністратор системи забезпечує (організовує) технічну підтримку системи, обробку та аналіз внесених відомостей, збереження та захист даних, що містяться у системі, забезпечення доступу до системи фахівців у сфері охорони здоров’я, провайдерів, органів державної влади в межах визначених законодавством;
- строк 1 липня 2020 р. для нарахування балів безперервного професійного розвитку виключено.
Проєктом також передбачено, що Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників для провізорів та молодших спеціалістів з медичною освітою застосовуються з 1 січня 2022 р.