Сьогодні МОЗ України зібрало терміновий брифінг присвячений рішенню ВООЗ про оголошення міжнародної надзвичайної ситуації в сфері охорони здоров’я у зв’язку з китайським коронавірусом. В ньому взяв участь представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт та заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль та директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.
Станом на ранок 31 січня у всьому світі зареєстровано 9976 випадків захворювання коронавірусів, 213 смертей, 99 захворювань в 20 країнах світу крім Китаю. Повідомили в ході брифінгу.
На сьогоднішній день в Україні не виявлено випадків захворювання на китайський штам коронавірусу, але ризики його появи в державі високі. «В Україні достатньо фахівців і хороша система охорони здоров’я», – заявив доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні, що виступав на брифінгу.
Рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію в сфері охорони здоров’я покликано посилити міри захисту країн світу.
Це означає, що всі країни об’єднують зусилля по боротьбі з коронавірусом. Це також означає, що ВООЗ може видавати спеціальні рекомендації для країн членів ВООЗ про те, що вони можуть робити і що вони повинні робити для посилення співпраці. Першою з рекомендацій ВООЗ стала – не обмежувати подорожі і торгівлю з Китаєм. Про це заявив доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.
Україна все ще чекає отримання тест-системи для виявлення коронавірусу, та в МОЗ запевняють, що в Україні достатньо своїх лабораторій, які зможуть правильно діагностувати смертельний штам.
У всі регіони розіслали інформацію про те, як потрібно робити забір матеріалів для діагностики, про профілактику смертельно небезпечного вірусу, і про організацію роботи медичних установ. Про це заявив Дмитро Коваль, заступник міністра охорони здоров’я України.
З наступного тижня буде створено гарячу лінію для пацієнтів і лікарів, щоб отримувати актуальну інформацію, зазначили в МОЗ.
Також, в ході брифінгу, директор ЦГЗ МОЗ України Ігор Кузін повідомив, що ризик того, що китайський коронавірус може потрапити або вже потрапив в Україну знаходиться на середньому рівні ймовірності. Однак він запевнив, що фахівці налаштовані оперативно локалізувати вірус, якщо він з’явиться на території нашої країни.
Він також прокоментував можливі ризики занесення вірусу пасажирами літаків з Китаю.
«Карантин або ізоляція пасажирів не призводить до підвищення ефективності виявлення як нових випадків, так і до стримування поширення епідемії. За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського центру розрізняють два можливих типу контакту, це контакт низького і високого ступеня ризику. Перебування в Китаї і навіть переліт з хворим віднесений до низького ступеня ризику. Тому немає ніякої доказової бази, що карантин для пасажирів буде ефективним методом стримування або запобігання нерозповсюдженню та занесенню коронавірусу», – сказав Кузін.