МОЗ розпочало зміни в системі охорони психічного здоров’я ветеранів

420

Фахівці Міністерства охорони здоров’я України разом з українськими та міжнародними експертами, ветеранськими й громадськими організаціями розпочали роботу над розробкою плану заходів для реалізації «Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року». У її рамках планується створення єдиного медичного простору та посилення координації всіх відомств. «Ветеран матиме чітку карту послуг, сервісів, служб і головне — він не залишатиметься сам-на-сам зі своїми проблемами, а знатиме, куди звертатися по допомогу», — переконують у МОЗ.

У відомстві також наголошують: у планах — змістити акцент надання послуг для ветеранів. Зокрема, доступ до підтримки психічного здоров’я вони зможуть отримати вже на первинному рівні медичної допомоги — у терапевта чи сімейного лікаря. Також діятимуть окремі центри, спеціалізовані відділення в поліклініках, соматичних лікарнях. Крім того, велику увагу приділятимуть профілактиці розладів, руйнуванню табуйованого ставлення до проблем із психічним здоров’ям у суспільстві. Будуть створені програми розвитку стресостійкості та профілактики розладів, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин. Крім того, у МОЗ обіцяють, що незабаром розпочнеться робота над створенням Національної стратегії запобігання самогубствам. Зокрема, в Україні працюватиме Національна лінія життя, куди кожен зможе телефонувати в моменти відчаю чи тривоги.

Найближчим часом планується створити Національний ПТСР-центр, де надаватимуть високоспеціалізовану допомогу ветеранам з тяжкими розладами психічного здоров’я і супутніми соматичними захворюваннями. Тут вони отримуватимуть якісну допомогу, а лікарі з регіонів підвищуватимуть свою кваліфікацію. «Аби забезпечити якісну допомогу ветеранам, фахівці усіх ланок повинні вміти працювати із наслідками травм та іншими поширеними розладами (тривожними, депресивними тощо). Мова йде не лише про медикаментозне лікування, а й про психологічні методи. Навчатимуться і соціальні працівники, поліцейські, волонтери, вчителі, працівники служби зайнятості тощо — люди, які перебувають у тісному контакті з ветеранами і можуть сприяти поліпшенню психічного здоров’я учасників бойових дій», — переконують у відомстві.

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я