МОЗ спільно з Світовим банком почали втілювати нову модель роботи ЕМД в Україні

605

Міністерство охорони здоров’я України впроваджує оновлені стандарти надання невідкладної допомоги та операційних процедур, з метою вдосконалення системи екстреної меддопомоги в Україні. Над стандартами працювала група українських та іноземних фахівців, беручи до уваги досвід країн світу. Ця ініціатива запроваджується разом з Світовим банком в межах проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

МОЗ спільно з Світовим банком почали втілювати нову модель роботи ЕМД в Україні

Відповідно до проєкту передбачається, що відділення ЕМД у майже 50 опорних медустанов України отримають сучасне оснащення, згідно з рекомендованими стандартами. Також планується навчання медпрацівників у відділеннях «екстренки» за міжнародними сертифікованими програмами, що будуть адаптовані під особливості вітчизняної медсистеми.

Ключовою метою проєкту є розвиток та синхронізація усіх ланок системи екстреної меддопомоги: домедичної допомоги, ЕМД на догоспітальному етапі, а також перебування хворих у відділенні ЕМД. Створення належної послідовності та спадкоємності етапів надання ЕМД допоможе запровадити концепцію «золотої години» – це означає надання меддопомоги пацієнту у першу годину після появи загрози його життю. В цей час медпрацівники мають оперативно поновити життєво важливі функції людини, бо якщо не встигнути, то в тканинах та органах можуть відбутися незворотні зміни, які можуть спровокувати летальні наслідки.

Реалізувати даний проєкт МОЗ допомагає ГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги», яка є представником Європейської спілки лікарів невідкладних станів (EUSEM) та офіційним провайдером Європейської Ради Реанімації (ERC) в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я