МОЗ та ПрАТ «Індар»: конфлікт інтересів

1493

Міністерство охорони здоров’я рекомендувало Державній акціонерній компанії (ДАК) «Укр­медпром» тимчасово усунути главу правління «Індар» Любов Вишневську від виконання її обов’язків.

Позиція Міністерства охорони здоров’я України:
«У зв’язку із саботажем підготовки чергових загальних зборів акціонерів ПрАТ «Індар», невиконанням рішень Наглядової ради ПрАТ «Індар» головою правління Вишневською Л.В., що приз­вело до порушення прав акціонерів та держави в особі Міністерства охорони здоров’я України як уповноваженого органу з боку держави, надані відповідні рекомендації та доручення ДАК «Укрмедпром» щодо тимчасового відсторонення Вишневської Л.В. від виконання повноважень голови правління ПрАТ «Індар» з метою забезпечення проведення загальних зборів акціонерів ПрАТ «Індар» та незалежного аудиту його діяльності у порядку, передбаченому чинним законодавством України», — йдеться в повідомленні прес-служби відомства, опублікованому на його сайті.

На сайті ПрАТ «Індар» з’явилася наступна інформація:
«О 8 ранку 11 квітня на територію ПрАТ «Індар» прийшов член Наглядової ради Дмитро Політико у супроводі близько 10 осіб спортивної статури. Щонайменше двоє з них мали при собі зброю. Голови МОЗ серед «гостей» не було. Відомство представляв голова юридичного управління міністерства Андрій Пивоваров. Враховуючи режимність об’єкту, прохід дозволили тільки пану Політику. Але після надання документів про рішення Наглядової ради щодо зміни керівництва заводу групу пропустили. Відсторонення голови правління заводу Л.В. Вишневської мотивують саботажем скликання зборів акціонерів. Збори акціонерами призначалися на 28 березня. Вони не відбулися з причин неявки представників МОЗ України. Таким чином, фактично, МОЗ зірвало проведення зборів. Колектив заводу в шоковому стані. Озброєні люди знаходяться на території заводу. При цьому робота підприємства не припинялася, незважаючи на всі кризові явища в країні. Сьогодні ж подальша доля ПрАТ «Індар» незрозуміла. Подібні дії — не що інше, як незаконне захоплення режимного підприємства. Вони повинні каратися відповідно до закону України. Дії ж багатьох ЗМІ, які підхоплюють недостовірну і неперевірену інформацію, тільки погіршують ситуацію навколо важливого соціально-значущого підприємства».

На відміну від озвученої позиції старого керівництва «Індару», деякі ЗМІ повідомили про те, що комісія Міністерства охорони здоров’я України на чолі з міністром Олегом Мусієм все ж приїжджала до заводу «Індар».

Незрозумілим залишається той факт, що Дмит­ро Політико, який довгі роки асоціювався виключно зі своїм однокурсником і давнім другом Романом Богачевим, раптом опинився на боці МОЗ та Олега Мусія. Як відомо, Мусій неодноразово публічно заявляв про бажання боротися з корупцією і домігся звільнення Богачева з посади заступника міністра та керівника апарату якраз завдяки таким заявам.

Але, схоже, відставка Богачева наблизила до нового міністра одіозну персону Дмитра Політика, який курирував як член Наглядової ради всі дії Любові Вишневської, а отже, і всі поставки «Індару». Останній рік ПрАТ «Індар», що спеціалізується на виробництві інсулінів, вигравав величезні тендери МОЗ на протитуберкульозні препарати, препарати для лікування гепатитів та ряд інших держпрограм. Питання роботи єдиного інсулінового заводу України як фірми-прокладки для корупційних тендерних схем неодноразово порушувалося правоохоронними органами, народними депутатами та представниками ЗМІ. Ймовірно, нинішній корпоративний конфлікт — це черговий переділ сфер впливу і спроба нового керівництва МОЗ взяти контроль над налагодженим механізмом реалізації тендерних схем через «Індар».

За матеріалами: interfax.com.ua, moz.gov.uaindar.com.ua, obozrevatel.com

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я