МОЗ узялося за Закон про трансплантацію тканин та органів

589

moz_ukr_logoПро це було повідомлено під час круглого столу «Проблеми законодавчого супроводу трансплантації в Україні» у Міністерстві охорони здоров’я.

Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Трансплантологія», ректор Запорізької академії післядипломної освіти Олександр Ніконенко представив доповідь щодо стану трансплантації в Україні. На даний час діє Закон «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», прийнятий у 1999 році. З моменту його прийняття відбулися організаційні зміни у сфері охорони здоров’я, виявилися прогалини та недоліки у його положеннях, через що виникла потреба у новій редакції. Таким змінам сприяла низка передумов, серед яких: недосконале державне регулювання медичних закладів, суперечливі положення Закону щодо презумпції незгоди стати донором анатомічних матеріалів у разі смерті, низька довіра населення до процедури, відсутність достатньої кількості закладів, що можуть забезпечувати надання хворим якісної медичної допомоги.

Перший заступник Міністра Олександра Павленко зауважила, що при обговоренні нового проекту Закону про трансплантацію треба обов’язково розглянути бюджетні витрати від реалізації проекту та основи створення реєстру і відповідної служби в Україні. Олександра Павленко підкреслила необхідність обговорення питань моралі та інформаційної політики.

Учасники круглого столу погодились, що процедура отримання анатомічних матеріалів ускладнена моральними та юридичними аспектами й передбачає двояке трактування, що відкриває двері зловживанням. Зміна умов і порядку трансплантації дозволить значно збільшити кількість органних та тканинних трансплантацій, знизить соціальну напругу в суспільстві та покращить міжнародний імідж України.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я