МОЗ взявся за eHealth

1308

У планах відомства є ціль врегулювати деякі питання, які пов’язані з роботою системи електронного охорони здоров’я. Наприклад, ввести такі її інструменти як електронні реєстри, протоколи обміну даними, системи кодування діагнозів і процедур.

Ehealth в Україні

На сайті МОЗ 25 листопада 2019 року оприлюднили тексти відповідних трьох наказів «Деякі питання ведення Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я», «Про затвердження порядку ведення реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я» та «Про затвердження порядку направлення пацієнтів на медичне обслуговування».

У пояснювальній записці до проекту наказу йдеться про ведення реєстру медичних записів, згідно з Концепцією реформи фінансування системи охорони здоров’я, яка затверджена розпорядженням Уряду від 30 листопада 2016 року, створення єдиного загальнодержавного медпростору передбачає введення наступних eHealth-інструментів:

  • Електронних реєстрів;
  • Протоколів обміну даними;
  • Системи кодування діагнозів і процедур.

Як відзначили автори проекту, зараз медпрацівники змушені вести багато паперової документації різних форм, на опрацювання якої вони гають час та кошти. При цьому, наголошують автори, зберігати та обробляти паперову документацію досить складно.

«Лікарі різних постачальників медичних послуг не мають доступу до інформації про здоров’я пацієнта, яка зберігається в інших установах», – сказали автори проекту.

Здійснення роботи у відповідних реєстрах стане обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання, які зобов’язані надавати пацієнтам меддопомогу безкоштовно згідно до закону або договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України, а також для аптечних установ, які уклали договір про реімбурсацію з НСЗУ.

У свою чергу в пояснювальній записці до проекту наказу про ведення Реєстру медичних висновків сказано, що заклади охорони здоров’я та фізичні особи-підприємці, які мають ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, і які формують медичні висновки, будуть зобов’язані реєструвати їх в системі згідно із законодавством.

МОЗ буде виступати розпорядником реєстру і власником його відомостей.

Проект цього наказу закріплює право пацієнта або його законного представника на його вимогу отримати виписку з реєстру в паперовому вигляді або електронній формі про зареєстрований медичний висновок.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я