МОЗ закликало владу на місцях перевірити лікарні на готовність до нової хвилі COVID-19

166

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко закликав керівників облдержадміністрацій перевірити медичні заклади, що визначені для лікування пацієнтів з коронавірусом. Про це він заявив під час селекторної наради в Офісі Президента, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.Ляшко наголосив, що МОЗ у червні ухвалило оновлений перелік медустанов, визначивши 257 лікарень, де будуть надавати стаціонарну або реанімаційну допомогу хворим на коронавірус. Міністр підкреслив, що всі медзаклади підписали контракти з НСЗУ та одержати кошти за надані послуги.

Чиновник доповнив, що у регіонах відбулося поповнення автопарку автівок «швидкої». Він зазначив, що було закуплено 161 апарат КТ, 165 УЗД апаратів та 148 рентген-апаратів. Ляшко зауважив, що все обладнання направили до лікарень, які надають допомогу хворим на коронавірус у регіонах, а місцева влада має проінспектувати його встановлення та готовність до роботи.

«Також за цей час регіони поповнили автопарк швидких, які мають чітко слідувати визначеним маршрутом пацієнта, а не везти хворих просто в найближчу лікарню. Поставлено 161 КТ та 148 рентген-апаратів, 165 УЗД апаратів», – роз’яснив він.

Повідомляється, що для амбулаторного лікування закупили 14 790 кисневих концентраторів в усіх регіонах. Їх придбали в межах спеціальної субвенції з держбюджету для чого місцевим бюджетам виділили 693 млн 693 тис. гривень. Слід зазначити, що концентратори стали власністю територіальних громад. 

Повідомляється, що 43 медичні заклади одержали 152 млн гривень на вдосконалення системи постачання кисню. Зазначається, що в межах міжнародної технічної допомоги, нові кисневі станції вже побудували у двадцяти медзакладах, що будуть надавати допомогу хворим на коронавірусну інфекцію.

У відомстві додали, що лікарні мали достатньо часу для підготовки вимогам НСЗУ.

Зазначається, що до основних вимог належать наступні: лікарі, які працюють з хворими на COVID-19 не мають надавати допомогу іншим пацієнтам; проводити закупівлі, використовувати та зберігати залишки ліків та медвиробів для терапії пацієнтів з коронавірусом необхідно відповідно до галузевих стандартів; забезпечити розподіл потоків пацієнтів з підозрою або підтвердженим COVID-19 та пацієнтів, які мають інші хвороби; проведення лабораторний та інструментальних досліджень у медзакладі або на умовах договору підряду.

Також серед вимог до COVID-лікарень є забезпеченні додаткових доплат медпрацівникам, які безпосередньо залучені до лікування хворих на COVID-19 у розмірі до 300 % зарплати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов’язкових доплат, надбавок) відповідно до законодавства.

Нагадаємо, що українські лікарні зможуть за тиждень розгорнути відділення для хворих на коронавірус, якщо восени буде нова хвиля епідемії.

Раніше стало відомо, що в МОЗ планує до осені забезпечити медзаклади, де надають допомогу хворим на COVID-19, централізованим медичним киснем.

Також повідомлялося, що в Україні медзаклади, які надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію, одержать близько 2,5 млн засобів індивідуального захисту.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я