МОЗ змусили повернути попередні назви до Класифікатора професій

2246

Після звернення Професійної спілки працівників охорони здоров’я України до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана перший Віце-прем’єр-міністр–міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів 30 листопада 2017 року підписав Наказ «Про затвердження Зміни №7 до Національного класифікатора України ДК 003:2010» (детальніше про вимоги і аргументи профспілки «ВЗ» писала у №45-46 (1433-1434) від 17.11.2017 р.). Зокрема, зазначена зміна відновлює такі скасовані за ініціативи МОЗ професії працівників охорони здоров’я, як «Лікар-терапевт», «Лікар-терапевт дільничний», «Лікар-терапевт підлітковий», «Лікар-терапевт цехової лікарської дільниці», «Фельдшер із медицини невідкладних станів», «Інструктор з трудової адаптації», «Інструктор з трудової терапії», «Фахівець з фізичної реабілітації», «Сестра медична з лікувальної фізкультури», «Сестра медична з масажу», затверджені Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження Зміни №6 до національного класифікатора України ДК 003:2010» від 26.10.2017 р.

Натомість залишаються введені до Класифікатора нові професії: «Лікар внутрішньої медицини», «Парамедик», «Інструктор з надання догоспітальної допомоги», «Екстрений медичний технік», «Асистент фізичного реабілітолога», «Асистент ерготерапевта». Враховуючи це, Профспілка наголошує, що для впровадження вказаних нових професій необхідно внести відповідні зміни до низки нормативно-правових актів, які регулюють професійні права та пільги працівників галузі, зокрема щодо права на оплату праці, скорочений робочий день, додаткову оплачувану відпустку, пільгове пенсійне забезпечення тощо. «Ці зміни має розробити МОЗ України за погодженням із Профспілкою», — говориться у повідомленні Професійної спілки працівників охорони здоров’я України.

У свою чергу в Міністерстві повідом­ляють, що перехід на нові професії розпочнеться у 2018 році. «Міністерство охорони здоров’я України разом із фахівцями приведе у відповідність пов’язані із цими змінами нормативно-правові акти. При цьому за працівниками буде збережено стаж, надбавки та доплати, які були напрацьовані за період роботи у сфері охорони здоров’я. Зміни назв посад вноситимуться відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. Нововведення не призведуть до скорочення медичних працівників, а лише сприятимуть узгодженості з європейськими стандартами назв посад та програм підготовки», — запевняють у відомстві.

За матеріалами офіційних веб-сайтів МОЗ України та Професійної спілки працівників охорони здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я