Михайло Радуцький: Поява «індійського» штаму коронавірусу в Україні є лише питанням часу

124

В Україну «індійський» мутований штам коронавірусної інфекції може потрапили з Польщі. Це є лише питанням часу. Таку інформацію сповістив очільник парламентського Комітету питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування, член фракції «Слуга народу» Михайло Радуцький на власній сторінці у соцмережі Facebook.

Михайло Радуцький: Поява «індійського» штаму коронавірусу в Україні є лише питанням часу

Він підкреслив, що на думку епідеміологів, штам коронавірусу з Індії є більш небезпечним, ніж інші мутації вірусу. Також нардеп зазначив, що стурбованість викликають і ускладнення, до яких призводить «індійськи» штам, зокрема – мукромікоз. Пан Радуцький у дописі наголосив, що так звана «чорна цвіль» може вражати людей, що мають слабкий імунітет.

«Понад 8 тис. громадян Індії після «ковіду» інфікувалися мукормікозом («чорною цвіллю»). Це грибкова інфекція, що проникає у легені та вражає інші органи – мозок, слизову оболонку носу та очей», – роз’яснив він.

Голова Комітету доповнив, що станом на 24 травня, «індійський» штам COVID-19 зафіксували у 21 країні, серед яких Румунія та Польща. Уряди країн вводять обмеження на переміщення громадян з країн, де зафіксували цю мутацію вірусу. Німеччина, наприклад, закрила в’їзд з Великої Британії через ризик завезення «індійського» штаму.

Радуцький зауважив, що 2 травня Україна ввела заборону на в’їзд іноземців з Індії, а українці при поверненні з цієї країни, повинній перебувати на самоізоляції 14 днів.

Також нардеп висловив припущення, що «індійський» штам прибуде в Україну з Польщі, а привезуть його наші громадяни, які повертаються додому.

«Найімовірніше, мутація вірусу може потрапити до нас з території Польщі разом з українцями, які повертаються додому. Хоча є й інші варіанти. Наприклад, у Полтаві пенсіонер інфікувався «південноафриканським» штамом, хоча нікуди з країни не виїжджав. Враховуючи міграцію та активне переміщення людей, поява «індійського» штаму в Україні – це питання часу», – резюмував він.

Голова парламентського Комітету підкреслив, що останні результати досліджень фармвиробників вакцин Pfizer та AstraZeneca є обнадійливими. Так, за два тижні після щеплення другою дозою Pfizer її ефективність проти «індійського» штаму становила 88%, проти «британського» штаму – 93%. Вакцина AstraZeneca продемонструвала ефективність проти «індійського» штаму 60%, проти «британського» – 66%.

Він додав, що єдиним способом протидії епідемії коронавірусної хвороби та її мутаціям є імунізація.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я