Чернівецька область з приходом коронавірусу в Україну майже одразу стала справжнім епіцентром епідемії. Кілька хвиль захворюваності в регіоні майже паралізували систему охорони здоров’я, а з нею і звичний спосіб життя в області. Однак, схоже, що теперь буковинці можуть зітхнути з полегшенням…
Завідувачка пульмонологічного відділення Чернівецької обласної лікарні Світлана Коваленко написала в своєму facebook про те, що в лікарні закривають COVID-відділення, лікарі повертаються до звичного режиму роботи та відновлюють прийом хворих в пульмонологічному відділенні, на базі якого і розгорнули терапію для хворих на коронавірус свого часу.
Інформацію про повернення лікарень до звичної схеми роботи підтверджують і в обласному управлінні охорони здоров’я. Директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА Олег Чорний заявив, що відділення лікарень, які були перепрофільовані під хворих на коронавірус починають повертатись до своїх звичних обов’язків, адже захворюваність в області суттєво знизилась.
Нині в Чернівецькій області зайнято лише 24% ліжок, що відведені для прийому хворих на COVID-19.
Але чи виправданий подібний оптимізм медиків, враховуючи, що ще кілька місяців тому, ситуація в Західній Україні з COVID-19 була настільки тяжкою, що влада була вимушена зупинити міжобласне сполучення, закривати окремі міста та райони на жорсткий карантин, а в Івано-Франківській області взагалі в лютому розгорнули тимчасовий польовий шпиталь для хворих на коронавірусу?
Відповідь на це питання дасть лише час. Нині схоже, що коронавірус в Україні відступає, однак медики вже прогнозують наступну хвилю захворюваності восени, яка принесе з собою нові екзотичні штами COVID-19, які значно важче переносяться хворими.
Логічно було б використати цей час для якісної підготовки лікарень та медиків до наступного піку епідемії, активізувати вакцинальну кампанію та покращити умови праці медиків та умови лікування для пацієнтів в стаціонарах, включаючи адекватну реабілітацію тих хворих, що перенесли COVID-19.