На Буковині вже другий рік рятує життя комунальний ангіограф

683

«Серцем» лікарні вважають медики Буковини відділення інтервенційної кардіології Чернівецького обласного кардіологічного центру. Рік тому тут запрацював єдиний в області комунальний ангіограф. Завдяки цьому лікарі почали виконувати екстрені та планові стентування. 

Ангіограф у Чернівцях

«Тривалий час Чернівецька область залишалася чи не єдиною в Україні, в якій не було комунального ангіографа. Минулого року на засадах співфінансування – 50% – з обласного бюджету і 50% – з державного було придбано ангіографічне обладнання для Чернівецького обласного кардіоцентру. Його загальна вартість – 23 мільйони 69 тисяч гривень, – розповідає Ірина МАКОВІЙЧУК, головний лікар Чернівецького обласного клінічного кардіологічного центру.

– У Чернівецькій області щороку на інфаркт міокарда занедужують близько 1000 людей. Смертність від цієї недуги складає близько 20%, якщо пацієнта лікують консервативно. Якщо ж застосовують ургентне стентування інфаркт-залежної артерії, летальність – в межах 5-6%. Таким чином, після створення спеціалізованого відділення інтервенційної кардіології й реперфузійної терапії та придбання ангіографа нам вдається надавати якіснішу високоспеціалізовану допомогу».

«Відділення обладнане за найсучаснішими вимогами. В операційній є все – від вентиляції з автоматичним зволоженням повітря до дороговартісного інструментарію, – каже Андрій ЛІСОВЕНКО, завідувач відділенням. – Пацієнти, які поступають з гострим інфарктом міокарда, повністю забезпечені всіма необхідними медичними препаратами».

Уже рік відділення працює в цілодобовому режимі, 7 днів на тиждень. Інтервенційні кардіологи, анестезіологи, медсестри у будь-який час доби готові прийняти нового пацієнта з гострим інфарктом. У наявності є необхідні лікарські засоби.

«Минулого року на 6 мільйонів гривень за державною програмою отримали медикаменти та вироби медичного призначення. Зокрема, придбали оксигенатори, штучні водії ритму, клапани, стенти тощо – усе найнеобхідніше для виконання ургентних коронарографій», – каже Ірина МАКОВІЙЧУК.

Тож після року роботи кардіологи констатують: виконали 1326 інтервенційних втручань, з яких 949 – коронарографії, 377 – стентування коронарних артерій (більшість – ургентних, 189 – при гострому інфаркті міокарда), встановили 134 кардіостимулятора.

Ольга КАМСЬКА, спеціально для «ВЗ», м. Чернівці

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я