Сімейного лікаря оштрафували на 34 тисячі гривень та заборонили протягом року виписувати довідки про наявність або відсутність коронавірусної інфекції. Про це йдеться у вироку Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Медик видавав фальшиві довідки пацієнтам про відсутність антигену COVID-19, не проводячи необхідне тестування пацієнтів.
Згідно із матеріалами справи, у комунальному закладі «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» сімейний лікар доручив медичній сестрі заповнити бланки довідок для шести пацієнтів про те, що у них не виявлений антиген SARS-CoV2.
Зазначається, що лікар не проводив тестування та забір біологічного матеріалу, завірив довідки підписом та печаткою, а за свої послуги отримав хабар у розмірі двох тисяч гривень.
Суд ухвалив рішення щодо накладання штрафу у розмірі 34 тис. гривень. Медику на один рік заборонили видавати пацієнтам довідки про наявність або відсутність COVID-19.
Нагадаємо, що раніше у Міністерстві охорони здоров’я розповіли, яке покарання можуть отримати лікарі за фальшування сертифікату вакцинації. Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін пояснив, що в Україні наразі немає специфічної статті, де були б прописане покарання за підроблення COVID-сертифікату. Лікарів, які видають фейкові сертифікати вакцинації, будуть карати за підроблення документів – їм може загрожувати до двох років обмеження волі та позбавлення права займатися медичною діяльністю.
Раніше стало відомо, що в Україні хочуть ввести кримінальну відповідальність за фальшування довідокпро вакцинацію проти коронавірусу.