Медичні працівники однієї з амбулаторій Львівської області вирішили привернути увагу до своєї проблеми за прикладом бельгійських колег, які влаштували «коридор ганьби» кортежу прем’єрки. Працівники медзакладу у Львові можуть скоро лишитися без роботи через запровадження другого етапу медреформи.
Співробітники медустанови зробили «коридор ганьби» для чиновників місцевої і центральної влади. Світлана Косик, одна із працівниць, записала це на відео та розмістила його у соціальній мережі Facebook.
У своєму відеозверненні лікарі висловилися про те, що місцева влада прагне позбавити їх робочих місць та гідної зарплати, а потім повернулися спинами до камери.
«Ми вибирали вас не для того, щоб ви позбавляли нас наших робочих місць. Ми наймали вас за бюджетні кошти не для того, щоб ви отримували мільйонні зарплати і багатотисячні премії, а нам не виплачували навіть наші мізерні заробітні плати. Ви служите українським людям і позбавляєте їх права на гідну медичну службу, позбавляти права вибору лікаря і лікувального закладу», – наголосили обурені медпрацівники.
Вони зазначили, що згідно рішення Львівської облради No874 від 10.09.2019 року, їхній медзаклад буде ліквідований, а 204 працівники – звільнені.
«Цим рішенням передбачається ліквідація нашої установи з масовим вивільненням працівників шляхом приєднання до КНП ЛОР Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр (Центр легеневого здоров’я)», – сповістили вони.
Також лікарі повідомили, що через оптимізацію перестало існувати дитяче стаціонарне відділення, яке перевели у Центр легеневого здоров’я. Вони розповіли, що зараз відділення розміщене в корпусі, де проходять терапію пацієнти з бактеріовиділенням і хворі, які мають поєднану ТБ/ВІЛ-інфекцію. Це, на думку лікарів, несе істотну загрозу для здоров’ю дітей.
Медпрацівники наголосили, що їхнє відділення дитячого стаціонару хочуть виставити на продаж, бо воно розташоване біля лісу та займає велику територію у 7,18 гектарів.
На думку співробітників медустанови, без цього роз’яснення рішення облради є дуже нелогічним, бо диспансер успішно надає амбулаторну допомогу (діагностику, лікування, профілактика) хворим на ТБ і контактним особам. У закладі для цього наявний кваліфікований медперсонал і необхідне матеріально-технічне забезпечення.