У клініко-діагностичній лабораторії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні встановили нове обладнання для проведення HLA-типування – у регіоні готуються до старту проєкту із запровадження трансплантології. Про це пише видання Kurs.
Зазначається, що фахівці лабораторії тепер зможуть проводити виділення ДНК, визначати її кількість та робити власне типування.
Лаборантка Ірина Петрук пояснила, що процедура типування є складною, але дуже необхідною при трансплантації органів. Вона додала, що при наявності розбіжностей у донора та реципієнта, пересадка органу неможлива.
Завідувачка лабораторії Уляна Балан зауважила, що такі дослідження є досить складними та об’ємними. Вона підкреслила, що за один день можна проаналізувати матеріал одного або двох пацієнтів.
Минулого тижня відбулося навчання фахівців лабораторії із проведення генетичних досліджень в галузі трансплантології. Їм також дали дистанційний доступ до матеріалів та відповідні інструкції.
Слід зазначити, що в обласній лікарні вже півтора року триває підготовка команди фахівців з трансплантології. Наразі медзаклад одержав всі необхідні ліцензії та дозволи для проведення таких операцій.
Повідомляється, що на базі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні формують спеціальний Центр. Там буде працювати трансплант-координатор, а у спеціалістів буде доступ до світової бази.
Балан додала, що нова лабораторна система HLA необхідна не тільки для трансплантації органів і тканин, а й для терапії онкологічних та аутоімунних захворювань.
Нагадаємо, що Охматдит отримав нове обладнання, яке допоможе швидко підбирати донора. У Лабораторії медичної діагностики НДСЛ «Охматдит» з’явився новий флуоциметр.
Слід зазначити, що у Львові планують відкрити відділення трансплантації кісткового мозку.