Лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк зазначає, що в Україні статистичні дані щодо заражених коронавірусною інфекцією не дають змоги побачити загальну картину захворюваності. На її думку вони формуються з метою показати стабільну ситуацію і не мають жодного відношення до реальної картини.
Вона наголосила, що немає стабільних цифр, які б можна було аналізувати, бо на них впливають такі фактори, як наявність або відсутність тест-систем у лабораторіях, а також їх якість та чутливість.
Пані Сояк додала, що в Україні все ж є велика кількість людей, яких госпіталізують до медзакладів через COVID-19. Вона підкреслила, що про те, що «показують» значний спад захворюваності після суворих карантинних обмежень, це не впливає на число госпіталізацій. Інфекціоністка наголосила, що про спад епідемії, за даними ВООЗ, можна говорити тоді, коли кількість виявлених позитивних ПЛР-тестів та госпіталізацій становить близько 5%.
«Нам «показують» такий прямо красивий і серйозний спад пандемії після карантину. Після «карантину вихідного дня» нам теж говорили, що у нас все налагодилося. Хоча за кількістю госпіталізованих людей, як і раніше, ми бачимо доволі великий відсоток, просто величезний – 50-60% госпіталізується від тих, хто обстежується. Це дуже багато», – сказала вона.
Лікарка також не виключає, що Україну може чекати ще одна хвиля коронавірусної інфекції.