Нарешті створено пероральну вакцину від гепатиту В

1159

Головна проблема розробки цієї пероральної вакцини полягала в тому, що не вдавалося помістити активну речовину в оболонку, яка б захищала її від агресивного середовища травної системи.

На це спромоглися вчені із Бразилії: в якості захисної капсули для активної речовини вони запропонували безпечний кремнеземний матеріал SBA-15, котрий ніби спочатку підійшов для інкапсуляції вакцини проти вірусу гепатиту В.

Але протягом експериментів вони звернули увагу на те, що оболонка SBA-15 іноді буває неефективна, й вчені не змогли пояснити, чому саме. Тоді на допомогу бразильським вірусологам прийшли датські фізики.

Використовуючи спеціальну техніку, яка поєднує рентгенівські та нейтронні зображення, ці вчені змогли отримати докладні 3D-зображення вакцини всередині оболонки. Це дало їм змогу побачити, що активний препарат може накопичуватися в кремнезему, й це у деяких випадках знижує ефективність вакцини. Завдяки отриманим даним вчені з’ясували, як саме і в якій кількості додавати вакцину у капсулу.

 Дослідники сподіваються, що SBA-15 буде застосовуватися для розробки пероральних вакцин проти ряду інших захворювань. Зокрема вони мають на меті створити пероральну вакцину «6-в-1», яка зможе захистити проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції та гепатиту B.

Джерело: Science Times

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я